جهش تولید | پنج‌شنبه، ۸ خرداد ۱۳۹۹

سرانه فضای ورزشی در استان لرستان پایین‌تر از میانگین کشوری است - نمایش محتوای خبر

 

 

سرانه فضای ورزشی در استان لرستان پایین‌تر از میانگین کشوری است

سرانه فضای ورزشی در استان لرستان پایین‌تر از میانگین کشوری است

مدیرکل ورزش و جوانان استان لرستان گفت: سرانه فضای ورزشی در استان لرستان به‌ ازای هر نفر 28 است که نسبت به میانگین کشوری پایین است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، علی یاور عزیزپور شامگاه یکشنبه در جلسه هم‌اندیشی ورزشی و تجلیل از قهرمانان پاراآسیایی که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: 46 هیئت ورزشی در استان لرستان فعالیت می‌کنند.

وی افزود: سرانه ورزشی در کشور 76 سانتی‌متر و در لرستان 52 سانتی‌متر است که سرانه استان نسبت به میانگین کشوری خیلی پایین‌تر است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان لرستان عنوان کرد: سرانه فضای ورزشی در استان لرستان به ازای هر نفر 28 است که وضعیت مطلوبی ندارد بنابراین رساندن سرانه ورزشی به میانگین نرمال به‌کندی پیش می‌رود و زمان‌بر است که در این زمینه نیازمند حمایت مسئولان است.

وی بیان کرد: در مدت 14 ماه که در اداره کل ورزش و جوانان لرستان حضور پیدا کردم نقاط قوت، ضعف و چالش‌های ورزش استان را بررسی و جلسات مختلفی برگزار شد.

عزیزپور با بیان اینکه ستاد ساماندهی جوانان برنامه‌ها را تدوین می‌کند، گفت: در راستای کمک به ورزش استان و عملیاتی کردن برنامه‌های استان، تشکلات درون‌سازمانی، اتاق فکر در هرماه، شورای پژوهش و 12 جلسه شورای راهبردی انجام شد.

وی با اشاره به اینکه ساماندهی استخر شنا یکی از برنامه‌های انجام‌شده اداره کل ورزش و جوانان بوده است، تصریح کرد: بیشتر سالن‌های ورزشی استان با همکاری خیران و هیئت‌های ورزشی استان بهسازی شد که در این زمینه بعضی از سالن‌ها استانداردسازی و چند منظوره شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان لرستان تشکیل مجمع خیران را از جمله برنامه‌های اداره کل ورزش و جوانان استان دانست و اظهار داشت: برای تشکیل این مجمع اقداماتی انجام‌ شده اما هنوز کار به صورت رسمی شروع نشده است.

وی افزود: از ورزش استان یک نیازسنجی با افق 1404 انجام می‌شود که این کار نیز در مرحله انجام پرسش‌نامه و تجزیه‌ و تحلیل است.

عزیزپور سرکشی به ادارات ورزش شهرستان‌های استان جهت شنیدن نقطه نظرات و بازدید از پروژه‌های ورزشی را از جمله برنامه‌های خود برشمرد و عنوان کرد:  سند ملی توسعه ورزش کشور و برش استانی در حال پیگیری است که البته هنوز کامل نشده است.

وی ساماندهی خوابگاه مجتمع تختی با ظرفیت 130 نفر، ایجاد بزرگترین خانه کشتی در شهرستان خرم‌آباد و افزایش چهار وسیله نقلیه به اداره کل ورزش و جوانان را از جمله اقدامات انجام‌شده در 14 ماه گذشته برشمرد و بیان کرد: در شهرستان کوهدشت، پلدختر و دورود نیز یا خانه کشتی در اختیار گذاشتیم و یا افتتاح کردیم.

مدیرکل ورزش و جوانان استان لرستان بابیان اینکه دو مرکز جهت مشاوره، تغذیه، آسیب‌شناسی با همکاری هیئت پزشکی ورزشی در استان راه‌اندازی شد، گفت: برای تجهیز و در اختیار گذاشتن امکانات حرفه‌ای در پایگاه قهرمانی شهرستان خرم‌آباد که یکی از بی‌نظیرترین پایگاه‌های غرب کشور است، 350 میلیون تومان هزینه شد.

وی با اشاره به اینکه 13 تخت تشک در خانه کشتی استان توزیع‌شده است، خاطرنشان کرد: خانه شطرنج استان در دست احداث است.

عزیز پور اظهار داشت: آکادمی پرتاب‌ها در اختیار جانبازان و معلولان استان قرار گرفت چون پیش‌ از این سایر افراد نیز  از این فضا استفاده می‌کردند و از طرفی رایزنی‌هایی انجام شد تا فدراسیون هیئت جانبازان و معلولان اعتبارات سالانه‌ای در اختیار آن‌ها قرار دهد.

وی با اشاره به اینکه خانه پینگ‌پنگ و بوکس استان بهسازی و در اختیار ورزشکاران قرار گرفته است، افزود: با توجه به اینکه ژیمناستیک بانوان خانه نداشت، اکنون خانه تخصصی به آن تعلق‌گرفته است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان لرستان افزایش حقوق و توجه به معیشت کارکنان را از جمله برنامه‌های انجام‌ شده این اداره برشمرد و عنوان کرد:  بازدید دوره‌ای از پروژه‌های عمرانی استان از  برنامه‌هایی است که انجام می‌شود که در این راستا پروژه‌هایی که نیمه فعال بود اکنون فعال‌ شده است.

وی بیان کرد: بدهی گذشته اداره کل ورزش و جوانان لرستان به هیئت‌های ورزشی خیلی بالا است و فقط نمی‌تواند از محل درآمد وزارت خانه تأمین شود بنابراین به دلیل منابع مالی محدود در سال به هر هیئت ورزشی به طور متوسط  کمتر از 200 میلیون تومان کمک می‌شود.