رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۳۰ مهر ۱۳۹۸

سرانه فضای ورزشی شهرستان سلسله پایین‌تر از میانگین استانی است - نمایش محتوای خبر

 

 

سرانه فضای ورزشی شهرستان سلسله پایین‌تر از میانگین استانی است

سرانه فضای ورزشی شهرستان سلسله پایین‌تر از میانگین استانی است

رئیس اداره ورزش و جوانان شهرستان سلسله گفت: سرانه فضای ورزشی شهرستان سلسله تنها ۳۲ سانتی‌مترمربع است که این سرانه حتی پایین‌تر از میانگین استانی است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سلسله، عبدالله خدادادی در جمع خبرنگاران اظهار داشت: سرانه فضای ورزشی شهرستان سلسله تنها 32 سانتی‌مترمربع است که این سرانه حتی پایین‌تر از میانگین استانی است.

وی افزود: 13 سانتی‌مربع از این میزان فضای ورزشی سرپوشیده و مابقی فضای ورزشی روباز است.

رئیس اداره ورزش و جوانان سلسله بیان کرد: فضای ورزشی سرپوشیده شهرستان تنها متمرکز به مجموعه ورزشی شهید ارکیا است و همین تمرکز فضاهای ورزشی در یک نقطه از شهر سبب استقبال کمتر خانواده‌ها از فعالیت ورزشی فرزندانشان شده است.

وی عنوان کرد: به دلیل اینکه اولویت در زمینه احداث و تأمین اعتبار با پروژه‌های بالای 50 درصد پیشرفت فیزیکی است در سال جاری پروژه ورزشی در حال ساخت در این شهرستان نداشته‌ایم و سرانه فضای ورزشی آن نیز افزایش نیافته است.

خدادادی تصریح کرد: در حال حاضر سه هزار ورزشکار خانم و آقا در شهرستان سلسله به فعالیت ورزشی اشتغال دارند که تعداد یک هزار و 600 نفر از این ورزشکاران سازمان یافته هستند.

وی با اشاره به سفر اخیر استاندار و قول مساعد برای تأمین اعتبار 30 درصدی از سوی استاندار برای احداث چند سالن ورزشی در این شهرستان، افزود: شهرستان سلسله دارای استعدادهای فوق‌العاده ورزشی در رشته‌های والیبال، هندبال، دو ومیدانی و ورزش‌های رزمی است و فراهم کردن امکانات ورزشی برای این استعدادها می‌تواند به رشد و توسعه ورزش استان کمک کند.

خدادادی گفت: در صورت تخصیص و تعریف چند پروژه جدید ورزشی، قطعا تعداد ورزشکاران و میانگین سرانه فضای ورزشی این شهرستان افزایش می‍‍یابد.