جهش تولید | شنبه، ۱۰ خرداد ۱۳۹۹

سرانه ورزشی استان لرستان به بیش از ۶۵ سانتی‌متر افزایش می‌یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

سرانه ورزشی استان لرستان به بیش از ۶۵ سانتی‌متر افزایش می‌یابد

سرانه ورزشی استان لرستان به بیش از ۶۵ سانتی‌متر افزایش می‌یابد

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان با بیان اینکه میانگین سرانه ورزشی لرستان حدود ۵۶ سانتی‌متر است گفت: سرانه ورزشی استان لرستان تا سال ۹۶ به بیش از ۶۵ سانتی‌متر افزایش می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم ازخرم‌آباد، علی یاور عزیزپور شامگاه سه‌شنبه در دیدار معاون حقوقی، امور مجلس و هماهنگی امور استان‌های وزارت ورزش و جوانان با معاون توسعه ورزش قهرمانی لرستان که در سالن جلسات فرماندار خرم‌آباد برگزار شد، اظهار داشت: ورزش استان در حوزه میزبانی‌ها نسبت به سال‌های قبل با رشد صددرصدی مواجه بوده‌اند.

وی بابیان اینکه لرستان طی سال گذشته در بحث ورزش قهرمانی 31 درصد رشد نسبت به سال 93 داشته است، افزود: هزار و 150 عنوان قهرمانی رقابت‌های بین‌المللی، آسیایی و جهانی را داشته است.

مدیرکل ورزش و جوانان لرستان بابیان اینکه ورزش لرستان امروز آخرین سهمیه پارالمپیک را کسب کرد، عنوان کرد: لرستان در حال حاضر شش سهمیه پارالمپیک و دو سهمیه در المپیک کسب کرده است.

وی با اشاره به اینکه سرانه ورزشی لرستان بیش از 20 سانتی‌متر کمتر از میانگین کشوری است، بیان کرد: بخشی از این سرانه نیز فضای خاکی است بنابراین انتظار می‌رود با طرح توازن و تعادل سرانه ورزشی کشور لرستان نیز از سرانه ورزشی 27 و 28 ام کشور به میانه‌های جدول آمده و به میانگین کشوری نزدیک شود.

عزیزپور بابیان اینکه میانگین سرانه ورزشی لرستان در حال حاضر حدود 56 سانتی‌متر است، گفت: از زمان حضورم  سرانه ورزشی استان حدود چهار سانتی‌متر افزایش‌یافته و پیش‌بینی ما این است که با حدود 42 پروژه ورزشی که داریم حدود 30 تا از آن‌ها در ورزش و جوانان پیگیری می‌شود، سرانه ورزشی استان را در سال 96 را بیش از 65 سانتی‌متر برسانیم.