رونق تولید ملی | جمعه، ۲۶ مهر ۱۳۹۸

سربلندی مردم پلدختر مرهون شهدای این شهرستان است - نمایش محتوای خبر

 

 

سربلندی مردم پلدختر مرهون شهدای این شهرستان است

سربلندی مردم پلدختر مرهون شهدای این شهرستان است

استاد حوزه و دانشگاه قم گفت: سربلندی، عظمت و اقتدار مردم هویزه ثانی مرهون خون شهدای این شهرستان است.

به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام والمسلمین رحیم مولوی در کنگره سرداران و 312 شهید شهرستان پلدختر که در سالن 9 دی سپاه برگزار شد، اظهار کرد: عمر و جوانی انسان چیزی نیست که بر آن قیمت گذاشت.جوانان، فرهنگیان و تمام ملت ایران باید از فرصت خدمتگذاری به شهدا و مسلمانان استفاده کنند و خود را خادم اسلام و شهدا بدانند، چرا که سعادتمندی ما در انس با آرمان‌ها، سفارشات ائمه و اولیاء الهی است.

وی خاطرنشان کرد: امروز تمام استان لرستان به برکت دومین کنگره سرداران و 312 شهید پلدختر غرق در عطر و بوی جبهه و ایثار است، چراکه حضور مهمانان و مردم شریف پلدختر نشان‌دهنده ارادت آنها به شهدا، امام شهدا و خانواده‌های معظم آنها است.

مولوی تصریح کرد: آیت‌الله نوری همدانی با فرستادن پیغام به این کنگره متذکر اهمیت و حساسیت مرتبه شهدای هویزه ثانی، شهری که 80 بار مورد حملات هوایی دشمن بعثی قرار گرفت، شده است تا همه بفهمیم که هویزه ثانی قدمگاه شهدا و کسانی است که عمر، جان و سرمایه خود را در راه اسلام و پاسداری از دین نهادند.

وی با اشاره به 312 شهید شهرستان و سرداران نامی این منطقه تاکید کرد: در دوران هشت سال دفاع مقدس ما با سلاح ایمان و توسل به ائمه بر دنیا پیروز شدیم و آنچه ما را امروز سربلند نموده، خدمت به خانواده‌های شهدا و اسلام است و امروز وحدت کلمه در قلب و زبان جوانان و پیران پلدختر موج می‌زند و می‌بالیم که لرستان این‌گونه شهری به نام هویزه ثانی دارد.

مولوی با اعلام اینکه اسلام‌هراسی غرب و شرق تنها به ضرر خودشان است، خطاب به تمام مردم تصریح کرد: قدر اسلام و شهدا را بدانید و بر مردم دنیا فخر بفروشید که ما پیرو مکتب محمد رسول‌الله(ص) هستیم و هیچ لشکری توان ایستادگی در برابر عشق، ایمان و آزادگی این سربازان و عاشقان سالار شهیدان را ندارد.

وی در پایان اضافه کرد: خدمت به شهدا سعادت است و عشق به شهدا لیاقت می‌آورد، چرا که بدون عشق و توسل به اولیاءالله، خوبان و مقربان درگاه حضرت حق نمی‌توانیم به جایی برسیم و تنها راه رسیدن به حقیقت این است که چون بسیجیان متواضع و فرزندان خالص امام راحل، از امام و مقتدای‌مان سید علی خامنه‌ای پیروی و با اعمال شایسته خود زمینه‌ساز ظهور نزدیک حضرت حجت(عج) شویم.