رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

سردخانه ۵ هزار تنی در بروجرد به بهره‌برداری می‌رسد - نمایش محتوای خبر

 

 

سردخانه ۵ هزار تنی در بروجرد به بهره‌برداری می‌رسد

سردخانه ۵ هزار تنی در بروجرد به بهره‌برداری می‌رسد

فرماندار ویژه بروجرد گفت: سردخانه بزرگ نگهداری سیب با ظرفیت ۵ هزار تن در شهرستان بروجرد به بهره‌برداری می‌رسد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، مسلم‌ پورقاسمیان در نشست خبری با اصحاب رسانه این شهرستان اظهار داشت: 154 پروژه با اعتباری معادل 36 میلیارد و 600 میلیون تومان دهه فجر امسال در بخش‌های مختلف عمرانی، صنعتی، کشاورزی، و مدیریت شهری در شهرستان بروجرد به بهره‌برداری می‌رسد.

وی با اشاره به میزان اشتغال‌زایی پروژه‌های در دست افتتاح شهرستان بروجرد، افزود: با بهره‌برداری از این تعداد پروژه، 77 نفر از جوانان جویای کار به‌ صورت مستقیم و سه هزار و 358 نفر به‌ صورت غیرمستقیم جذب بازار کار می‌شوند.

فرماندار ویژه بروجرد با اشاره به مهم‌ترین پروژه‌های در دست افتتاح این شهرستان، عنوان کرد: بهره‌برداری از سردخانه بزرگ نگهداری سیب با ظرفیت پنج هزار تن یکی از پروژه‌هایی است که امسال با تزریق اعتبار یک میلیارد تومان به بهره‌برداری می‌رسد که علاوه بر ذخیره سیب موردنیاز شهرستان بروجرد می‌تواند مقادیر بسیاری را برای فصول دیگری از سال در خود ذخیره کند.

وی از افتتاح چند پروژه فرهنگی توسط اداره تبلیغات اسلامی این شهرستان خبر داد و بیان کرد: بهره‌برداری از 9 پروژه آب‌رسانی و تأمین آب آشامیدنی سالم و بهداشتی برای 9 روستای این شهرستان، یک پروژه احداث راه روستایی شامل بهسازی و روکش آسفالت، دو پروژه طرح هادی روستایی توسط بنیاد مسکن با اعتبارات ملی و استانی، گازرسانی به سه روستا، 52 پروژه عمران روستایی در بخشداری مرکزی و 22 پروژه عمرانی در بخشداری اشترینان بخش مهمی از پروژه‌های عمرانی این شهرستان را به خود اختصاص داده است.

پورقاسمیان به افتتاح 25 پروژه برق‌رسانی به روستاهایی این شهرستان اشاره و تصریح کرد: در ایام‌الله دهه فجر امسال 25 روستای شهرستان بروجرد از نعمت روشنایی برق بهره‌مند شده و تلاش می‌شود با مشارکت شرکت برق منطقه، عملیات برق‌رسانی به دیگر روستاهای این شهرستان در آینده‌ای نزدیک به اتمام برسد.

وی خاطرنشان کرد: بهره‌برداری از پنج پروژه صنعتی تولید انواع محصولات داخلی با سرمایه‌گذاری بخش خصوصی، چندین پروژه عمران کشاورزی شامل کانال‌های آب‌بر و احداث کانال آب بااعتبارت ملی و استانی، سه پروژه تولید روستایی در بخش‌های دام و طیور، مرغ تخم‌گذار، ماهی و سردخانه میوه از پروژه‌های مهم این بخش محسوب می‌شود.

فرماندار ویژه بروجرد با اشاره به پروژه‌های در دست بهره‌برداری شهرداری این شهرستان، گفت: شهرداری بروجرد امسال با وجود مشکلات مالی عدیده با دست‌پر به میدان آمده و 11 پروژه در بخش‌های مختلف عمران و توسعه شهری را بااعتباری معادل 12 میلیارد و 500 میلیون تومان به مرحله بهره‌برداری رسانده است.

وی اظهار داشت: بهره‌برداری از هشت پروژه آب‌رسانی شامل حفاری و تجهیز حلقه‌های چاه در اشترینان، یک پروژه شرکت پالایش و پخش فرآورده‌های نفتی، کارخانه بسته‌بندی گوشت سفید و شبکه جمع‌آوری فاضلاب شهری در برخی قسمت‌های این شهرستان از دیگر عناوین مهم‌ترین پروژه‌های در دست بهره‌برداری به مناسبت ایام‌الله دهه فجر امسال است.