رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

سردیس شهید رحیمی و شهید سعیدی در استان لرستان رونمایی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

سردیس شهید رحیمی و شهید سعیدی در استان لرستان رونمایی می‌شود

سردیس شهید رحیمی و شهید سعیدی در استان لرستان رونمایی می‌شود

مشاور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی گفت: سردیس شهید رحیمی و شهید سعیدی ماه آینده در استان لرستان رونمایی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، طهماسب نظری در جلسه شورای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد اظهار داشت: در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در تمام شبکه‌های بهداشت و درمان شهرستان‌ها یادواره شهدا برگزار شده است.

وی بابیان اینکه در ستاد استانی نیز یادواره شهدا برگزار شده است افزود: نمایشگاه عکس و پوستر در هفته دفاع مقدس در دانشگاه علوم پزشکی برگزار شد.

مشاور بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی عنوان کرد: سردیس شهید رحیمی و شهید سعیدی ساخته و ماه آینده آماده رونمایی است؛ سردیس شهید رحیمی در بیمارستان شهید رحیمی و سردیس شهید سعیدی در ستاد دانشگاه نصب می‌شود.

عزیزی رئیس دانشگاه لرستان نیز در این جلسه اظهار داشت: مقرر شد پایان‌نامه‌هایی در راستای ترویج فرهنگ ایثار و شهادت انجام شود که تاکنون چهار پایان‌نامه در مقطع ارشد و دکتری به تصویب رسیده و در حال انجام است.

وی افزود: دانشگاه لرستان شش شهید دانشجو دارد که عکس این شهدا در بلوار اصلی دانشگاه نصب‌شده است.

رئیس دانشگاه لرستان عنوان کرد: وصیت‌نامه شهدا به‌ویژه شهدای شاخص را از بنیاد شهید دریافت کرده و در محل‌های پرتردد، ورودی دانشگاه، کلاس‌ها و کتابخانه‌ها نصب‌شده است.

وی بابیان اینکه هرسال بیش از دو یادواره شهید در دانشگاه برگزار می‌شود تصریح کرد: دانشگاه لرستان در بحث راهیان نور همیشه فعال و پیش‌قدم بوده است.

عزیزی گفت: در کرسی‌های آزاداندیشی که برگزار می‌شود بحث ایثارگری و فداکاری شهدا مطرح می‌شود؛ تشکل بسیج هرسال فعالیتی به‌عنوان معبر بصیرت دارد که در راستای به تصویر کشیدن دفاع مقدس است .