رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

سرقت‌های خشن در پلدختر نداریم/سارقان‌ شهرهای همجوار‌‌ در پلدختر دستگیر می‌شوند‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

سرقت‌های خشن در پلدختر نداریم/سارقان‌ شهرهای همجوار‌‌ در پلدختر دستگیر می‌شوند‌

سرقت‌های خشن در پلدختر نداریم/سارقان‌ شهرهای همجوار‌‌ در پلدختر دستگیر می‌شوند‌

فرمانده انتظامی پلدختر گفت: به سارقان اجازه سرقت نمی‌دهیم و سارقانی که در شهرهای همجوار مبادرت به سرقت می‌کنند، در پلدختر دستگیر می‌شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، صفر عبدالوند عصر امروز در دیدار اعضای صنف طلافروشان شهرستان پلدختر اظهار داشت: طلافروشان قبل از راه‌اندازی واحد صنفی خود ملزم به رعایت نکات امنیتی و حفاظتی هستند.

وی افزود: طلافروشی مهم‌ترین رکن اقتصاد یک شهر است که انتظار نیروی انتظامی همکاری و همراهی اصناف و بازاریان به ویژه صنف طلا و جواهر است.

رئیس پلیس پلدختر  با بیان اینکه اصناف نبض اقتصاد در کشور هستند، بیان کرد: مهم‌ترین وظیفه نیروی انتظامی تأمین امنیت است.

وی عنوان کرد: در شهرستان پلدختر مسائل امنیتی مانند سرقت‌های خشن وجود ندارد و طرح استقرار نیروی انتظامی در سطح شهر با گرمای 50 درجه در خیابان اصلی و جنب طلافروشان و بانک‌ها در حال اجراست و پلیس حضور فعالی در این اماکن دارد.

عبدالوند پیشگیری اجتماعی را مقدم بر پیشگیری انتظامی دانست و گفت: اعتماد مردم بزرگترین سرمایه پلیس است و این نیرو ملزم به دفاع از حقوق اجتماعی و امنیتی مردم است.

وی تصریح کرد: در چهار ماهه امسال 27 درصد نسبت به مدت مشابه سال گذشته کاهش سرقت و جرم در شهرستان پلدختر داشته‌ایم و در 12 روز مرداد ماه 60 درصد کاهش سرقت و جرائم نسبت به مدت مشابه سال گذشته در شهرستان اتفاق افتاده است.

فرمانده انتظامی پلدختر با بیان اینکه نیروی انتظامی به عنوان حافظ نظم و امنیت مردم با هیچ کس تعارف ندارد، خاطرنشان کرد: به سارقان اجازه سرقت نمی‌دهیم و سارقانی که در شهرهای همجوار مبادرت به سرقت می‌کنند، در پلدختر دستگیر می‌شوند.

وی پیشگیری از وقوع جرم و کاهش جرائم را اولویت پلیس دانست و اظهار داشت: با توجه به اینکه پلدختر همجوار با استان‌های ایلام و خوزستان و در جاده ترانزیتی سرقت قرار دارد اما پلیس اجازه سرقت به سارقان نداده است.

عبدالوند با بیان اینکه طلافروشان باید مسائل پیشگیرانه را در مواجهه با مشتریان خود در اولویت قرار دهند، گفت: با توجه به اینکه طلافروشان در مکان‌های پر رفت و آمد قرار دارند، باید قانونمند عمل کنند و دو فروشنده در مغازه حضور داشته باشد.

وی اظهار داشت: طلافروشان در ایام خاص مانند انتخابات و چهارشنبه سوری زودتر صنف خود را تعطیل کنند و در ایام تعطیلات این صنف نباید مغازه خود را باز و مشغول فعالیت باشد چنانچه در این ایام سرقتی اتفاق بیفتد، طلافروش خود مقصر است.

فرمانده انتظامی پلدختر افزود: طلافروشان باید مجهز به دوربین‌های مدار بسته پیشرفته باشند که بتوانند هم عرض و هم طول خیابان را پوشش دهند و آژیر خطر این مغازه‌ها باید مورد آزمایش قرار گیرد و شیشه‌های طلافروشان باید نشکن باشد زیرا طلافروشان  بی‌احتیاط نه تنها برای خود و مال خود ایجاد ناامنی کرده بلکه شرایط را برای دیگر طلافروشان ناایمن می‌کنند.

وی بیان کرد: مهم‌ترین شاخصه‌هایی که در توسعه یک منطقه مؤثرهستند، آرامش اصناف و کوتاه شدن دست مجرمان و قاچاقچیان کالا از بازار است.

عبدالوند عنوان کرد: امنیت بازار امنیت شهر است و طلافروشان باید درب مغازه‌های خود را به قفل‌های کتابی مجهز کنند و گاوصندوق‌های آنها باید طوری باشد که قابل حمل نباشد.

وی با بیان اینکه طلافروشان از خرید طلاهای بدون فاکتور خودداری کنند، تصریح کرد: طلافروشان نباید طلای خارجی که قاچاق است، خریداری کنند و باید راه‌های ورودی وکانال های کولر را به محافظ مجهز کنند.

رئیس پلیس پلدختر گفت: مکانی برای ساماندهی طلافروشان اختصاص داده شوند که همه آنها در یک مکان تجمیع شوند زیرا این کار ضریب امنیت آنها را افزایش می‌دهد.