رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

سرقت مسلحانه در استان لرستان نداشته‌ایم - نمایش محتوای خبر

 

 

سرقت مسلحانه در استان لرستان نداشته‌ایم

سرقت مسلحانه در استان لرستان نداشته‌ایم

معاون دادگستری استان لرستان با بیان اینکه سرقت مسلحانه در استان لرستان رخ نداده است، گفت: سرقت‌های رخ داده در لرستان تعزیری هستند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، محمدتقی شاکرمی ظهر روز شنبه در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم لرستان که در سالن جلسات دادگستری لرستان برگزار شد اظهار داشت: در حوزه پیشگیری از وقوع جرم در لرستان اقدامات خوبی انجام شده است و امروز این استان یکی از پنج استان امن کشور است.

وی افزود: استان لرستان در حوزه اقتصاد وضعیت مطلوبی ندارد هرچند که در سطح مدیریت کلان استان کارهای خوبی انجام شده است.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری لرستان عنوان کرد: استان لرستان در زمینه کاهش آسیب‌های اجتماعی وضعیت خوب و مطلوبی دارد و شاهد وقوع جرم خشن و اختلاس‌های آنچنانی در استان نیستیم.

وی بیان کرد: در حوزه زمین‌خواری حفظ اراضی ملی کارهای خوبی در استان انجام شده است به طوری که اکنون در این رابطه شاهد کاهش و توقیف هستیم.

شاکرمی تصریح کرد: در بحث حاشیه‌نشینی و بافت‌های ناکارآمد استان امسال در استان 6 جلسه برگزار شد که 13 مصوبه داشته است.

وی فرهنگسازی را یکی از مولفه‌های کاهش آسیب اجتماعی در جامعه دانست و گفت: متولیان فرهنگ در بحث فرهنگ‌سازی باید بیشتر تلاش کنند تا بتوانیم آسیب‌ها را کاهش دهیم.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری لرستان با تأکید بر اینکه باید دانش پیش‌بینی و پیشگیری جرم را تقویت و تثبیت کنیم، افزود: یک مدیر خوب باید انتقاد‌پذیر باشد و از دانش و راهنمایی کارشناسان استفاده کند که متأسفانه در برخی از زمینه‌ها کارشناس محور نیستیم.

وی با بیان اینکه سرقت مسلحانه در استان لرستان رخ نداده است، عنوان کرد: سرقت‌های رخ داده در لرستان تعزیری هستند.