جهش تولید | سه‌شنبه، ۳۰ دی ۱۳۹۹

سرمایه گذاری در لرستان شتاب گرفته است/ رشد تخصیص اعتبارات عمرانی - نمایش محتوای خبر

 

 

سرمایه گذاری در لرستان شتاب گرفته است/ رشد تخصیص اعتبارات عمرانی

سرمایه گذاری در لرستان شتاب گرفته است/ رشد تخصیص اعتبارات عمرانی

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری لرستان گفت: طی ۲۰ ماهه اخیر شاهد شتاب در روند سرمایه گذاری و حضور سرمایه گذاران برای مشارکت در امر توسعه لرستان بوده ایم.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی استانداری لرستان، علی کورانی فر در جمع لرستانی های مقیم تهران با اشاره به عدم توسعه یافتگی لرستان نسبت به استانهای همجوار، گفت: وضعیت کنونی شاخص های توسعه در لرستان حاکی از این است که در سالهای گذشته از فرصت ها و ظرفیت های فراهم آمده توسط نظام همانند سایر استانهای همجوار استفاده نکرده ایم.

وی روند احداث سد کمال صالح و مقایسه آن با سد مروک را بهترین گواه عدم بهره برداری متوازن از فرصت ها نسبت به استانهای دیگر دانست و گفت: سد مروک سه سال قبل از سد کمال صالح در استان مرکزی آغاز به کار کرد و با پیگیری و تکمیل در دوره مدیریت مهندس بازوند، سه سال بعد از سد کمال صالح  به بهره برداری رسید و این نشان دهنده حداقل ۶ سال تاخیر استان در روند فعالیت های عمرانی نسبت به استانهای همجوار است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار لرستان با اشاره به ظرفیت بی نظیر قرارگاه خاتم الانبیا در اجرای فعالیت های اقتصادی و عمرانی استان گفت: از زمان حضور مدیریت ارشد استان، حضور این قرارگاه در استان احیاء شده و در اغلب پروژه ها ازجمله راه آهن، آزاد راه و... با روندی پرشتاب نقشی اساسی در آبادانی استان یافته است.

کورانی فر به مقایسه اعتبارات عمرانی استان نسبت به سنوات اخیر پرداخت و گفت: تخصیص اعتبارات عمرانی در سال ۹۳ حدود چهار برابر سالهای قبل از آن بوده است.

وی با اشاره به تلاشهای استاندار برای جذب سرمایه گذار و رونق اقتصادی استان گفت: در طی ۲۰ ماهه اخیر شاهد شتاب در روند سرمایه گذاری و حضور سرمایه گذاران برای مشارکت در امر توسعه لرستان بوده ایم و این میزان علاقمندی برای سرمایه گذاری در لرستان تاکنون بی نظیر بوده است.

کورانی فر مشارکت و سرمایه گذاری سرمایه گذار عربستانی در احیاء مجدد کشت و صنعت لرستان و همچنین مشارکت گسترده بنیاد برکت در بخش های مختلف اقتصادی استان را از جمله  نتایج رایزنی های استاندار ذکر کرد.

وی در خصوص حضور گسترده مدیران ملی در استان نیز گفت: در سال گذشته شاهد حضور بیش از ۷۰ مدیر ارشد ملی اعم از معاونین رئیس جمهور، وزرا و... بودیم که این میزان توجه مدیران ارشد کشوری به استان بی سابقه بوده است.

معاون توسعه مدیریت و منابع انسانی استاندار لرستان همدلی و همزبانی مدیریت ارشد استان و مردم در راستای دستور مقام معظم رهبری را بسیار مهم دانست و گفت: مهندس بازوند با اعتقاد به مبانی اعتدال و دوری از مباحث شعاری، گام های بلندی را برای احیاء ظرفیت ها و پتانسیل های بالقوه استان و حرکت به سمت همگرایی برای توسعه لرستان برداشته است.