سریال شکوه یک زندگی

سریال شکوه یک زندگی از برنامه های تامینی سیمای مرکز لرستان است که هر شب ساعت 20:25 به مدت 50 دقیقه از شبکه افلاک پخش می شود.

سریال «شکوه یک زندگی» به تکریم همسران شهدای جاویدالاثر که با استقامت و امیدواری ‌ سال ها به تنهایی بار زندگی خود و فرزندانشان را به دوش کشیده اند را محور اصلی خود قرار داده است. قصه‌ این مجموعه در فضای دهه ۶۰ و در یکی از روستاهای استان مازندران روایت می شود. افزون بر این بخش عمده ای از داستان متعلق به دوران دفاع مقدس به‌ویژه عملیات خیبر بوده که در شهرک سینمایی دفاع مقدس فیلمبرداری شده است. نسخه اولیه فیلمنامه این مجموعه به قلم شعله شریعتی نوشته شده و مرجان اشرفی زاده، فیلمنامه نهایی را به نگارش درآورده است. در خلاصه این سریال آمده است؛ نارگل زنی بیست و پنج ساله و باردار به همراه سه فرزند در انتظار بازگشت همسرش یحیی از جبهه های جنگ است. روایت «شکوه یک زندگی» در فضای سالهای ۱۳۴۶ تا ۱۳۶۲ در سه مقطع زمانی آغاز شده و پیگیری خواهد شد. گروه سازنده پس از سپری شدن روزهای تولیدی در آذرماه ، در این روزها وارد خانه ی پدری نارگل در روستا و در سال ۴۶ رسیده است . زمانی که نارگل تنها ۱۰ سال دارد و مادرش از دنیا رفته و تنها دختر ناصر خان احساس تنهایی میکند و بسیار غمگین است . ناصرخان که نقش او را عبدالرضا اکبری ایفا میکند در پی ایجاد آرامش و تقویت روحیه‌ی امید به زندگی و آینده ، برای تنها دخترش نارگل است. از طرفی شهلا (مریم کاظمی) و شهروز (مزدک رستمی) خواهر و برادری که مورد مهر ناصرخان قراردارند ، فرصتی پیدا کرده اند تا در این دوره و با توجه به تنهایی و غم نارگل، به ناصرخان و زندگی او ، بیش از پیش نزدیک شوند .

Loading the player...
سال تولید: 1397
عوامل تولید:

تهیه کننده: امیر عباس کنی

کارگردان: رضا بهشتی

بازیگران: بیتا سحر خیز (نارگل)، نازنین فراهانی (حلما)، عبدالرضا اکبری (ناصر)، مریم کاظمی (شهلا)، حسام محمودی (یحیی)، مزدک رستمی (شهروز)، سوگل طهماسبی (وارش)، کوروش سلیمانی(علی)، الهام جعفرنژاد(نجمه )، طوفان مهردادیان (بهرام عمو)، مینا نوروزی فر، ساقی زینتی، مهری آل آقا، امیر بابازاده، سید حسن حسینی، نیلوفر غلامی، سید ابراهیم عمادی، سعدالله ولی زاده، رجبعلی بریمانی، منوچهر عموزاد، امیر قلی پور، محمدجواد رحمانی آلاشتی، ماهروز نژادی، حمیدرضا بختو، برهام اخلاقی، ایمان توکل