رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۱ اسفند ۱۳۹۸

سطح آب چاه‌های شهرستان پلدختر ۱۰ متر کاهش یافته است‌ - نمایش محتوای خبر

 

 

سطح آب چاه‌های شهرستان پلدختر ۱۰ متر کاهش یافته است‌

سطح آب چاه‌های شهرستان پلدختر ۱۰ متر کاهش یافته است‌

فرماندار پلدختر گفت: مصرف بیش‌ از حد آب توسط کارواش‌ها در پلدختر سبب شده که ارتفاع آب در چاه‌های تأمین‌کننده آب آشامیدنی شهر ۱۰ متر کاهش‌یابد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از پلدختر، قدرت‌الله ترابی نژاد ‌در جلسه کارگروه فرهنگی، اجتماعی شهرستان پلدختر اظهار داشت: کارواش‌ها با فعالیت غیراصولی و غیرمجاز خود که در بخش جنوبی ورودی شهر پلدختر قرار دارند بخشی از جاده ترانزیتی شمال – جنوب را به تصرف خود در آورده‌اند.

وی افزود: این واحدها علاوه بر هرز و هدر دادن آب آشامیدنی شهروندان، پساب آن‌ها که دارای مواد نفتی و شوینده است، منابع آبی و سفره‌های زیرزمینی را آلوده و زمین‌های کشاورزی و منابع آب آشامیدنی را تهدید و سلامت شهروندان را به خطر انداخته و مزاحمت‌هایی برای مسافران و خودروهای عبوری و رهگذران ایجاد می‌کنند.

فرماندار پلدختر گفت: جلسه‌ای با اعضای شورای تأمین شهرستان تشکیل و با استاندار لرستان این معضل هم مطرح شد و با تشکیل کارگروه و جمع‌آوری بساط کارواش‌ها مشکلات ناشی از فعالیت آن‌ها رفع می‌شود.

وی ادامه داد: مصرف بیش‌ازحد آب توسط کارواش‌ها سبب شده که ارتفاع آب در چاه‌های تأمین‌کننده آب آشامیدنی شهر 10 متر کاهش‌ یابد که استمرار این روند سبب می‌شود ‌در افق سه سال آینده آب آشامیدنی شهر با کاهش شدیدی مواجه شود به‌طوری‌که پاسخگو جمعیت شهر نخواهد بود.

ترابی نژاد افزود: کارواش‌های پلدختر اصول بهداشتی و زیست‌محیطی را رعایت نمی‌کنند و بخشی از مضرات این واحدهای آلاینده و مزاحم، سد معبر، آلودگی آب، تجمع ضایعات و آلودگی شیمیایی است و بر اساس قانون باید از ایجاد واحدهایی که وجود آن‌ها سبب آلایندگی زیست‌محیطی و مزاحمت برای خودروها و مسافران و رهگذران عبوری را به دنبال دارد جلوگیری شود.

وی بیان کرد: کارواش‌هایی که در سطح شهر مشغول به فعالیت هستند اصول بهداشتی و زیست‌محیطی را رعایت نمی‌کنند.