جهش تولید | جمعه، ۹ خرداد ۱۳۹۹

سلامت اقتصادی جامعه در مبارزه با فساد محقق می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

سلامت اقتصادی جامعه در مبارزه با فساد محقق می‌شود

سلامت اقتصادی جامعه در مبارزه با فساد محقق می‌شود

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: سلامت اقتصادی جامعه در مبارزه با فساد محقق می‌شود بنابراین در همه زمینه‌ها عدالت باید ضمیمه کارها شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سردار مرتضی کشکولی در همایش تدوین و ابلاغ برنامه‌های بسیج دانشجویی که در مرکز تداوم آموزش بسیج در لرستان برگزار شد، اظهار داشت: همه ما به‌عنوان پاسداران انقلاب اسلامی باید به این نکته توجه کنیم که انقلاب اسلامی چیست و چه ویژگی‌هایی دارد.

وی بابیان اینکه هدف از انقلاب اسلامی سقوط شاه و از بین بردن فساد بود، افزود: رژیم پادشاهی و سلطنتی در ایران دو هزار و 500 سال ریشه داشت که با ایجاد انقلاب توسط امام خمینی (ره) و مردم ساقت شد.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به اینکه در نقشه راهی که انسان طی می‌کند عمده نقش‌جهان بینی است، بیان کرد: امام خمینی(ره) با ایجاد این انقلاب عظیم شاه را بیرون و انقلاب اسلامی را تثبیت‌کرد و فرمود ما تازه به اول راه رسیده‌ایم.

وی تصریح کرد:علت اشکالاتی که در مباحث سیاسی وجود دارد این است که کسانی به‌عنوان اصلاح‌طلب فقط بر این عقیده هستند که شاه را ساقت کرده‌ایم، در این راستا مقام معظم رهبری می‌فرمایند باید نگاهی کاربردی داشته باشیم نگاهی که نقشه راه را نشان می‌دهد.

کشکولی به بیان اینکه نگاه اسلام نگاهی جهان‌شمول است، خاطرنشان کرد: نگاه اسلام برای کل جهان است و فقط مختص شیعیان نیست و در واقع تمدنی اسلامی در کل جهان است.

وی با اشاره به اینکه تمدن اسلامی در جهان پنج مرحله دارد، گفت: ایجاد انقلاب، برقراری نظام جمهوری اسلامی، دولت اسلامی، جامعه اسلامی و تمدن اسلامی مراحل پنج گانه آن است که مقام معظم رهبری می‌فرماید در این فرایند اهداف اسلامی در مرحله سوم قرار دارد.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان اظهار داشت: مقام معظم رهبری می‌فرمایند باید دولت را اسلامی کنیم دولتی که شاکله حکومت است ودر آن ضوابط و روابط را اسلام مشخص می‌کند.

وی با بیان اینکه چرا در دولت اسلامی رشوه، کم‌کاری، حیف‌ومیل از بیت‌المال، اشرافی‌گری و رانت‌خواری باید باشد، تصریح کرد: اگر در دولت اسلامی هستیم باید کمر همت را ببندیم و این امورات را اصلاح کنیم.

کشکولی با اشاره به اینکه  فلسفه وجودی انقلاب اسلامی خدمت به خلق است، عنوان کرد: شکل‌گیری انقلاب اسلامی برای این مهم است که مستضعفان را بالا ببرد و در خدمت به مردم مطالبه‌گر باشد.

وی بیان کرد: باید باکارهای جهادی از موانع عبور کنیم و نگذاریم هیچ‌چیزی مانع رسیدن به آرمان‌هایمان باشد.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان تصریح کرد: سلامت اقتصادی مبارزه با فساد است، در هر موقعیتی که قرار داریم باید عدالت را ضمیمه کارمان کنیم چراکه اگر عدالت نباشد پیشرفت نمی‌کنیم.

وی با بیان اینکه در آموزه‌های دینی و مذهبی آمده که باید حاکم جور را برداشت، خاطر نشان کرد: همه مردم باید یاد بگیرند قانون‌گرا باشند بنابراین وجود بی‌عدالتی و تبعیض در جامعه به معنای اجرا نشدن قانون است.

کشکولی با اشاره به اینکه مقام معظم رهبری بر حکمت و خردگرایی تأکید دارند، گفت: پشت هرکاری باید یک اتاق فکر باشد، اگر حکمت، خردگرایی و کار کارشناسی نباشد کارها به‌درستی انجام نمی‌شود.

وی با اشاره به فرمایش مقام معظم رهبری مبنی براینکه  نگاه باید به داخل باشد و چشممان را به خارج  ندوزیم، اظهار داشت: باید ظرفیت‌های  درونی به‌درستی به‌کارگیری شوند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان افزود: اگر بخواهیم دولت را تقویت و اصلاح کنیم باید به کارهای ایجابی و سلبی توجه کنیم، متأسفانه جوانان به کارهای ایجابی توجه چندانی ندارند از این رو دانشجو باید خردورزی را تقویت و در انجام کارها پیشنهاد بدهد و معترض باشد.

وی عنوان کرد: برای تحقق منویات مقام معظم رهبری، ملت باید به دولت اعتماد کند و هردولتی که در چارچوب قانون اساسی برسرکار بیاید دولتی قانونی و مشروع است.

کشکولی بیان کرد: مقام معظم رهبری می‌فرماید بایستی با دولت با مهرورزی، همدلی و هم‌زبانی سخن گفت و به دولتی که کارگزار کارهای ملت است اعتماد کرد و از طرف دیگر دولت منتقدان را تحقیر نکند و ارزش و توانایی‌های ملت را به‌درستی بپذیرد.

وی بابیان اینکه مقام معظم رهبری می‌فرماید منتقد دولت در چارچوب منطقی انتقاد کند، تصریح کرد: انتقادها باید در موقعیت و شکل‌های مناسب بیان شود و سبب سلب اعتماد عمومی از مسئولان نشود.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان با اشاره به نقش زنان در انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: نقش زنان در انقلاب اسلامی چند برابر مردان بوده است.

وی گفت: متأسفانه تعداد زنان بسیجی خیلی کم شده که باید در این زمینه ظرفیت‌سازی شود، حلقه‌های صالحین حلقه‌های آموزشی نیست بلکه حلقه تربیتی است که باید به آن کیفیت بیشتری داده شود.