جهش تولید | سه‌شنبه، ۱۲ اسفند ۱۳۹۹

سند اشتغال استان لرستان متناسب با ظرفیت‌ شهرستان‌های استان اصلاح شود - نمایش محتوای خبر

 

 

سند اشتغال استان لرستان متناسب با ظرفیت‌ شهرستان‌های استان اصلاح شود

سند اشتغال استان لرستان متناسب با ظرفیت‌ شهرستان‌های استان اصلاح شود

فرماندار دلفان گفت: سند سرمایه‌گذاری و اشتغال استان لرستان متناسب با ظرفیت‌های شهرستان‌های استان تصمیم‌گیری نشده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، جعفر طولابی شامگاه یکشنبه در کارگروه اشتغال استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد در رابطه با تدوین سند اشتغال استان لرستان اظهار داشت: در سند سرمایه‌گذاری و اشتغال متناسب با ظرفیت‌های شهرستان‌ها تصمیم‌گیری نشده به‌طوری‌که در شهرستان دلفان که محور اصلی اشتغال کشاورزی و زیر بخش‌های کشاورزی است در سند جاری از مجموع دو هزار و 29 نفر اشتغال، بیش از 50 درصد اشتغال به بخش خدمات اختصاص داده‌شده است.

وی افزود: اشتغال‌زایی که در بخش خدمات برای شهرستان دلفان در نظر گرفته‌شده است مربوط به پروژه‌ها و فعالیت‌های پیمانکاری است که معمولاً اشتغال پایداری نیست به‌طور مثال اشتغال‌زایی در حوزه گازرسانی در نظر گرفته‌شده که در صورت عدم تخصیص اعتبار برای گازرسانی طبیعتاً اشتغالی هم تحقق پیدا نمی‌کند بنابراین در این زمینه ممکن است با مشکل مواجه شویم.

فرماندار دلفان به تأخیر در ابلاغ منابع اشاره کرد و گفت: ابلاغ منابع معمولاً به شش‌ماهه دوم سال برمی‌گردد درصورتی‌که بانک‌ها معمولاً با پایان سال مانع ایجاد می‌کنند.

وی سخت‌گیری‌ بانک‌ها در بحث ضمانت را یکی از موانع بر سر راه اشتغال‌زایی دانست وعنوان کرد: سال گذشته با این مشکل مواجه بودیم که بانک‌ها با استناد به دستورالعمل داخلی خود، به دلیل شرایط سنی فرد متقاضی را که از سوی دستگاهی معرفی‌شده بود نپذیرفته و شرایط سنی برای خود تعریف کرده بودند.

به گزارش تسنیم، در پایان این جلسه هوشنگ بازوند استاندار لرستان مقرر کرد تا سند اشتغال شهرستان‌های استان توسط فرمانداران مورد بررسی قرار گیرد و هر یک از فرمانداران نظر نهایی خود را در مورد این سند اعلام کنند تا هفته آینده برش شهرستانی این سند نهایی شود.