رونق تولید ملی | یک‌شنبه، ۲۸ مهر ۱۳۹۸

سه مرکز اقامتی در استان لرستان راه‌اندازی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

سه مرکز اقامتی در استان لرستان راه‌اندازی می‌شود

سه مرکز اقامتی در استان لرستان راه‌اندازی می‌شود

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی استان لرستان گفت: ۳ مراکز اقامتی تا قبل از پایان سال ۹۴ در شهرهای خرم‌آباد، کوهدشت و ازنا راه‌اندازی می‌شود.

مهدی بهاروند در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد اظهار داشت: نظارت‌هایی انجام شد تا مراکز اسکان و اقامتی استان برای ارائه خدمات باکیفیت به مسافران نوروزی در صورت نیاز به‌روزرسانی قبل از شروع تعطیلات تجهیز شوند.

وی افزود: هزار و 370 تخت موجود در استان در قالب هتل و مهمان‌پذیر وجود دارد و به‌ احتمال‌قوی تا پایان سال 94 سه مراکز اقامتی در شهرهای خرم‌آباد، کوهدشت و ازنا  به مراکز اقامتی استان اضافه می‌شود.

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی لرستان عنوان کرد: با اضافه شدن این سه مرکز اقامتی و مرکز اقامتی بوم گردی در شهرستان بروجرد که به تازگی به مراکز اقامتی استان اضافه‌شده است تعداد تخت‌های استان به بالای هزار و 500 تخت می‌رسد.

وی به اقدامات انجام‌شده کمیته تبلیغات و اطلاع‌رسانی ستاد خدمات سفر استان اشاره کرد و افزود: در حال تهیه ویژه‌نامه نوروزی شامل نقشه اطلاعات گردشگری استان هستیم و با همکاری جمعیت هلال‌احمر و ستاد آموزش‌ و پرورش استان اطلاعات مراکز اقامتی در دست چاپ است و از طرفی بروشورهای معرفی 11 شهرستان استان طراحی‌شده تا به اقلام تبلیغاتی اضافه شود.

بهاروند با بیان اینکه کتابچه خانه‌های تاریخی خرم‌آباد و معرفی غار تاریخی کوگان آماده چاپ است بیان کرد: قبل از فرارسیدن تعطیلات عید چاپ مجدد کتابچه معرفی مردم‌شناسی لرستان، دریاچه گهر و قلعه فلک الافلاک نیز انجام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در حال حاضر بیش از 100 هزار اقلام تبلیغاتی برای ایام نوروز در حال تهیه است تصریح کرد:  تهیه بنرهای خوش‌آمدگویی در ورودی شهرها و آلبوم جاذبه‌های گردشگری به صورت بنر در ورودی قلعه تاریخی فلک الافلاک انجام می‌شود.

معاون گردشگری و سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی لرستان به راه‌اندازی نمایشگاه و بازارچه‌های صنایع‌دستی در شهرهای استان لرستان در ایام نوروز اشاره کرد و گفت: نمایشگاه و بازارچه صنایع‌دستی خرم‌آباد در باغ گستان این شهر بر پا و برای راه‌اندازی آن هفته آینده کار مزایده این نمایشگاه انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه نمایشگاه صنایع‌دستی و بازارچه خرم‌آباد در قالب 40 تا 45 غرفه بر پا می‌شود خاطرنشان کرد: پیش‌بینی‌شده تا در این نمایشگاه بحث موسیقی و مراسمات آیینی نیز برگزار شود.

بهاروند اظهار داشت: برای ارائه خدمات مطلوب به مسافران نوروزی استان لرستان 10 کمیته تخصصی شامل کمیته حمل‌ونقل، خدمات انتظامی و امنیتی و ترافیک شهری، هماهنگی امور شهرها و دهیاری‌ها، خدمات اسکان و رفاه، نظارت و تنظیم بازار، ارزیابی عملکرد و رسیدگی به شکایات، خدمات بهداشتی سلامت و محیط‌زیست، برنامه‌ریزی و آمار و کمیته اطلاع‌رسانی، تبلیغات و امور فرهنگی زیرمجموعه ستاد خدمات سفر تشکیل‌شده است.

وی با اشاره به اینکه تاکنون دو جلسه در ستاد اجرایی خدمات سفر برگزار شده است افزود: در ایام نزدیک به عید جلسات دیگری تشکیل می‌شود تا در صورت مشکلات و موانع قبل از تعطیلات نوروزی برطرف شود.