جهش تولید | چهارشنبه، ۱۸ تیر ۱۳۹۹

سه میلیارد ریال کمک هزینه جهیزیه به نوعروسان بروجردی پرداخت شد - نمایش محتوای خبر

 

 

سه میلیارد ریال کمک هزینه جهیزیه به نوعروسان بروجردی پرداخت شد

سه میلیارد ریال کمک هزینه جهیزیه به نوعروسان بروجردی پرداخت شد

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) بروجرد گفت: ۳ میلیارد و ۲۸۰ میلیون ریال کمک هزینه تأمین جهیزیه، امسال به نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد بروجرد پرداخت شده است.

علی معظمی در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنیم در بروجرد، اظهار داشت: از ابتدای امسال تاکنون 180 نوعروس تحت پوشش کیمته امداد بروجرد با اعتباری معادل سه میلیارد و 280 میلیون ریال کمک هزینه تأمین جهیزیه دریافت کرده و راهی خانه بخت شدند.

وی افزود: این نهاد حمایتی با هدف فراهم‌ سازی شرایط ازدواج آسان برای نوعروسان تحت پوشش خود به هر یک از آنها مبلغ 20 میلیون ریال کمک هزینه خرید جهیزیه اهدا کرده است.

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) بروجرد عنوان کرد: مساعدت به زوج‌های جوان تحت پوشش این نهاد حمایتی با هدف کمک به تأمین جهیزیه و معیشت آنها، با ایجاد ساز و کارهای مناسب در راستای تسهیل در ازدواج از اهداف اصلی حمایت‌ از مددجویان محروم و نیازمند بوده است.

وی بیان کرد: اهدای جهیزیه به نوعروسان تحت پوشش، پرداخت هدیه ازدواج، برگزاری کلاس‌های آموزشی و مشاوره قبل از ازدواج، معرفی زوجین به بانک‌های عامل برای دریافت وام ازدواج ‌و اهدای جهیزیه موردی به نیازمندان از جمله اقداماتی است که کمیته امداد در حوزه ازدواج مددجویان ود در شهرستان بروجرد انجام داده است.

معظمی همچنین با اشاره به تداوم اجرای طرح فلاح در میان خانواده‌‌های کمیته امداد این شهرستان گفت: اجرای این طرح با هدف تعمیق باورهای دینی در خانواده‌های تحت پوشش با استقبال آنها در این شهرستان مواجه شده که تاکنون 160 خانواده بروجردی در قالب طرح فلاح در مراسم‌‌های مختلف مذهبی در ایام سوگواری ائمه اطهار(ع) و نیز جشن‌‌هایی به مناسبت اعیاد مذهبی شرکت کرده‌اند.