جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۹

سه میلیون تردد وسایل نقلیه در لرستان ثبت شد/ رشد ۱۷ درصدی ترددها - نمایش محتوای خبر

 

 

سه میلیون تردد وسایل نقلیه در لرستان ثبت شد/ رشد ۱۷ درصدی ترددها

سه میلیون تردد وسایل نقلیه در لرستان ثبت شد/ رشد ۱۷ درصدی ترددها

مدیرکل حمل و نقل و پایانه های لرستان گفت: کل تردد ثبت شده در محورهای استان سه میلیون تردد بوده است.

حسن رحمانی در گفتگو با خبرنگار مهر به تردد وسایل نقلیه در استان لرستات از ۲۵ اسفند ۹۴ لغایت ششم فروردین ۹۵ اشاره کرد و اظهار داشت: کل تردد ثبت شده در این مدت سه میلیون و ۲۵ هزار و ۴۲۴ وسیله نقلیه است که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۷ درصد افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه بیشترین تردد در محور بروجرد - چالانچولان با ۱۷۹ هزار و ۱۸۰وسیله نقلیه صورت گرفته است، عنوان کرد: محور چالانچولان - دورود با ۱۴۱ هزار و ۵۴ وسیله نقلیه، چالانچولان - بروجرد با ۱۳۵ هزار و ۳۱۲وسیله نقلیه و خرم آباد - پل زال با ۱۲۰ هزار و ۲۷۴ وسیله نقلیه پس از آن به ترتیب پرتردد ترین محورها بوده اند.

مدیر کل حمل و نقل و پایانه های لرستان ساعات اوج تردد وسایل نقلیه در محورهای مواصلاتی لرستان را ساعات ۱۷ تا ۱۸ دانست و ادامه داد: متوسط سرعت وسایل نقلیه در محورهای استان ۸۶ کیلومتر بر ساعت بوده است.

رحمانی با اشاره به اینکه بیشترین میانگین سرعت در محور آزاد راه پل زال - خرم آباد با سرعت ۱۰۲ کیلومتر بر ساعت بوده است، تصریح کرد: پس از آن خرم آباد - دوره چگنی با سرعت ۹۹ کیلومتر بر ساعت و نورآباد - فیروزآباد با سرعت ۹۸ کیلومتر برساعت دارای بیشترین میانگین سرعت بوده اند.

وی با بیان اینکه از ۲۵ اسفند سال گذشته تا ششم فروردین سالجاری ۱۰ هزار و ۱۲۱ سفر به لرستان انجام شده است، افزود: سال گذشته هفت هزار و ۷۷۹ سفر داشتیم که با رشد ۳۰ درصدی مواجه بودیم.

رحمانی با اشاره به اینکه در این مدت ۱۰۰ هزار و ۳۹۹ مسافر به لرستان سفر کرده اند، خاطرنشان کرد: در مدت مشابه سال قبل ۸۱ هزار و ۷۳۳ مسافر به استان سفر کردند که با رشد ۲۳ درصدی مواجه بوده ایم.