جهش تولید | دوشنبه، ۱۱ فروردین ۱۳۹۹

سه هزار مسکن برای خانوارهای زیر پوشش کمیته امداد لرستان ساخته می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

سه هزار مسکن برای خانوارهای زیر پوشش کمیته امداد لرستان ساخته می‌شود

سه هزار مسکن برای خانوارهای زیر پوشش کمیته امداد لرستان ساخته می‌شود

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان گفت: کمیته امداد لرستان بنا دارد با همکاری سپاه استان اقدام به ساخت ۳ هزار و ۸۰۰ مسکن برای خانوارهای تحت پوشش این نهاد کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، سردار مرتضی کشکولی شامگاه شنبه در جلسه ساماندهی و بهسازی بافت‌ها و محلات حاشیه‌ای شهر خرم‌آباد،که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: در طرح ساماندهی مناطق حاشیه‌نشین شهرستان خرم‌آباد مسئولان دستگاه‌های اجرایی باپشتکار و اراده قوی پای‌کار آمدند وبخشی از کارها انجام شد.

وی بابیان اینکه در این طرح تنها بستر محیطی فراهم‌شده است، افزود: هنوز در بحث توانمندسازی افراد آسیب‌دیده این مناطق کاری انجام‌نشده است.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان عنوان کرد: سپاه لرستان جهت سوق دادن جوانان مناطق حاشیه‌نشین پشت بازار، گل‌سفید و اسدآبادی شهرستان خرم‌آباد به ورزش سالن‌های خود را با تخفیف ویژه یا رایگان در اختیار این جوانان قرار داده است.

وی بیان کرد:سپاه استان در بحث توانمندسازی پسران و دختران مناطق حاشیه‌نشین گل‌سفید، علی‌آباد و پشت بازار اقدام به برگزاری اردوهای تفریحی وزیارتی کرده است.

کشکولی بابیان اینکه در بحث خوداشتغالی زنان مناطق حاشیه‌نشین تا سقف هفت میلیون تومان به آن‌ها تسهیلات خوداشتغالی پرداخت می‌شود، خاطرنشان کرد: لازم است در سال تحصیلی جدید به دانش آموزان این مناطق سبد کالا (کیف، لوازم‌تحریر) داده شود.

وی اظهار داشت: کمیته امداد امام خمینی (ره) در سطح کشور بنا دارد با همکاری سپاه پاسداران برای افراد تحت پوشش این نهاد اقدام به ساخت 100 هزار خانه 50 متری ‌کند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان افزود: سهم استان لرستان در این راستا ساخت 3 هزار 800 خانه است که با ابلاغ آن می‌توان بخشی از آن را مناطق حاشیه‌نشین شهری اختصاص داد.

وی بابیان اینکه برای یک مسکن 50 متری 32 میلیون تومان تسهیلات پرداخت می‌شود، عنوان کرد: هفت میلیون تومان از این تسهیلات توسط سپاه استان و مابقی توسط کمیته امداد امام خمینی( ره) پرداخت می‌شود.

کشکولی با اشاره به اینکه ایجاد پایگاه مقاومت بسیج سبب کاهش بزهکاری مناطق حاشیه‌نشین می‌شود، بیان کرد: در صورت واگذاری زمین از طرف استانداری لرستان سپاه حضرت ابوالفضل لرستان آمادگی دارد تا در مناطق حاشیه‌نشین شهرستان خرم‌آباد اقدام به ساخت حوزه، پایگاه مقاومت و سالن ورزشی چندمنظوره کند.

وی بابیان اینکه برای احداث یک حوزه هزار متر و برای یک پایگاه 100 متر زمین لازم است، گفت: پس از دریافت زمین‌ساخت یک حوزه یا پایگاه مقاومت در مناطق حاشیه‌نشین انجام می‌شود.