جهش تولید | شنبه، ۹ فروردین ۱۳۹۹

سه هکتار از گلخانه کوهدشت اجرایی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

سه هکتار از گلخانه کوهدشت اجرایی می‌شود

سه هکتار از گلخانه کوهدشت اجرایی می‌شود

استاندار لرستان گفت: ۳ هکتار از گلخانه کوهدشت تا ۳۰ دی‌ماه توسط جهاد دانشگاهی اجرایی می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، هوشنگ بازوند در حاشیه جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید استان در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مشکلات صنایعی که به‌نوعی گرفتاری‌های مالی یا غیرمالی دارند در جلسه ستاد تسهیل و رفع موانع تولید مطرح می‌شود که امروز تعداد زیادی از صنایع استان مطرح و مصوب شدند.

وی افزود: یکی از مسائلی که مطرح شد بحث مشکلات کارخانه لاستیک بود که خوشبختانه این کارخانه بعد از سفر رئیس‌جمهور به سرمایه‌گذاری با سهام 81 درصد و 19 درصد سرمایه‌گذاری دولت با حجم  هزار و 50 میلیارد تومان صورت گرفته است.

استاندار لرستان عنوان کرد: امروز یک سری مشکلات در مورد خاک‌برداری این کارخانه مطرح شد که باید حدود یک‌میلیون مترمکعب خاک‌برداری انجام شود و در راستای مشکلاتی دارد برخی دستگاه‌ها موظف شدند نسبت به حل مشکلاتشان اقدام کنند.

وی بیان کرد: بحث گلخانه کوهدشت به‌عنوان یکی از پروژه‌های بزرگ مطرح شد که جهاد دانشگاهی این پروژه را خریداری کرده و بنا است تا 30 دی‌ماه نسبت به  احداث و اجرای سازه سه هکتار  اقدام کند.

بازوند تصریح کرد: اگر نسبت  به این برنامه زمان‌بندی انجام ندهد خلع ید خواهد  شد و به شرکت‌های بخش خصوصی  واگذار می‌شود.

وی گفت: درمجموع 663 پروژه در اقتصاد مقاومتی مطرح‌شده که برخی پروژه‌ها مانند احیای 103 پروژه راکد و تعطیل‌شده یکی از  بزرگ‌ترین اقدامات است.