جهش تولید | جمعه، ۳ بهمن ۱۳۹۹

سود تسهیلات بخش کشاورزی به ۷ درصد کاهش یافت - نمایش محتوای خبر

 

 

سود تسهیلات بخش کشاورزی به ۷ درصد کاهش یافت

سود تسهیلات بخش کشاورزی به ۷ درصد کاهش یافت

فرماندار بروجرد گفت: با تدابیر دولت سود تسهیلات بخش کشاورزی از محل تخصیص تسهیلات ۷۰ میلیون تومانی به ازای ایجاد اشتغال هر نفر، به هفت درصد کاهش یافت.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، مسلم پورقاسمیان در جلسه کارگروه اشتغال این شهرستان اظهار داشت: برنامه‌های دولت به منظور رفع موانع اشتغال جوانان در کشور به بهبود شرایط  اشتغال انجامیده است.

وی با اشاره به اقدامات دولت در راستای حمایت از اشتغال‌زایی در کشور، افزود: تخصیص وام 70 میلیونی به کارفرمایانی که بتوانند یک اشتغال پایدار ایجاد کنند، با سود 17 درصدی اعطاء می‌شود که از این میزان 10 درصد توسط دولت پرداخت شده و تنها 7 درصد آن را کارفرما پرداخت می‌کند، از اقدامات مهم حمایتی دولت در راستای اشتغال‌زایی و حمایت از کارگاه‌های زودبازده است.

فرماندار بروجرد با تأکید بر لزوم سرمایه‌گذاری بخش خصوصی در رونق بازار کسب و کار، بیان کرد: با جذب سرمایه‌گذاران بخش خصوصی می‌توان بسیاری از موانع اشتغال در شهرستان بروجرد را مرتفع کرده و آینده خوبی را برای فرصت‌های اشتغال‌زایی در این شهرستان پیش‌بینی کرد.

وی با تأکید بر مشارکت بانک‌های خصوصی و دولتی در پرداخت تسهیلات خوداشتغالی به مقاضیان، عنوان کرد: تاکنون مشارکت خوبی از سوی بانک‌های عامل در زمینه پرداخت این تسهیلات شکل گرفته است که این مهم نقش تأثیرگذاری در کاهش روند بیکاری در این شهرستان دارد.

پورقاسمیان با تأکید بر ضرورت رفع موانع اشتغال در دستگاه‌های اجرایی این شهرستان، خاطرنشان کرد: با همکاری مدیران دستگاه‌های اجرایی می‌توان بسیاری از موانع اشتغال در این شهرستان را مرتفع کرده و راهکاری مناسب برای معضل بیکاری یافت.

وی سهم دستگاه‌های صنعتی در ایجاد اشتغال را بارز دانست و گفت: اداره صنعت، معدن و تجارت با توجه به گستره وسیع فعالیت خود نقش مهمی در روند حمایت از کارجویان و افراد آماده به اشتغال ایفا می‌کند و چنانچه راهکارهای منطقی برای فرصت‌های اشتغال در این بخش طراحی شود، پاسخگوی نیاز بسیاری از افراد جویای کار است.

فرماندار بروجرد افزایش سهم تولیدات کشاورزی را در روند رونق اشتغال در این شهرستان مؤثر دانست و اظهار داشت: با توجه به موقعیت مناسب شهرستان بروجرد از لحاظ آب‌و‌هوایی توجه به بخش کشاورزی و تولیدات آن زمینه مساعدی برای ایجاد اشتغال فراهم می‌شود که این مهم منوط به پرداخت تسهیلات مناسب با نرخ سود پایین به متقاضیان اشتغال در این بخش است.

وی با تأکید بر ثبت آمار افرادی که در ادارات و دستگاه‌های مختلف مشغول به کار شده‌اند، افزود: مدیران دستگاه‌های اجرایی با ثبت دقیق آماراشتغال‌زایی خود در سامانه ثبت رصد می‌توانند علاوه بر دریافت جامعه آماری مناسب، به برنامه‌های بلند مدت دولت در ایجاد اشتغال کمک به‌سزایی کنند.