رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۸ بهمن ۱۳۹۸

سوگواره عکس پیاده‌روی اربعین در استان لرستان برگزار می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

سوگواره عکس پیاده‌روی اربعین در استان لرستان برگزار می‌شود

سوگواره عکس پیاده‌روی اربعین در استان لرستان برگزار می‌شود

رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان لرستان گفت: سوگواره عکس پیاده‌روی اربعین در دو بخش عکاسی حرفه‌ای و عکاسی با موبایل در استان لرستان برگزار می‌شود.

سعید محمد زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد با اشاره به برگزاری سوگواره عکس پیاده‌روی اربعین در استان لرستان اظهار داشت: این سوگواره با همکاری دانشگاه جامع علمی کاربردی استان، مرکز آموزش علمی کاربردی فرهنگ و ارشاد اسلامی استان لرستان و با مشارکت کمیته فضای مجازی ستاد مردمی اربعین استان برگزار می‌شود.

وی هدف از برگزاری این سوگواره را گسترش فرهنگ و تمدن ایرانی- اسلامی به‌ویژه فرهنگ و هنر عاشورایی در سطح جامعه و تحکیم پیوند بین دین، هنر و رسانه دانست و افزود: علاقه‌مندان می‌توانند از این حماسه پرشور در دو بخش عکاسی حرفه‌ای(عکاسی با دوربین) و عکاسی با موبایل در این سوگواره شرکت کنند.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان لرستان بابیان اینکه شرکت‌کنندگان می‌توانند در هر بخش پنج اثر را از روز اربعین به مدت یک هفته ارسال کنند عنوان کرد: داوری آثار توسط عکاسان حرفه‌ای و مدرسان دانشگاه انجام می‌شود.

وی بیان کرد: برای هرچه بیشتر آشنا شدن دوستداران هنر عکاسی با تلفن همراه(موبایلوگرافی) یک دوره آموزش برای تمام شرکت‌کنندگان برگزار و برای تمامی حاضرین در این کارگاه گواهی شرکت صادر می‌شود.

محمد زاده تصریح کرد: پیام انقلاب و حماسه عاشورا ظرفیت جهانی‌شدن دارد و می‌تواند به‌عنوان قانونی فراگیر و دکترین نجات‌بخش بشریت برای عدالت‌گستری و ظلم‌ستیزی مطرح شود در این راستا امور فرهنگی اجتماعی دانشگاه جامع علمی کاربردی استان لرستان به‌منظور  تعظیم شعائر حسینی چهارمین سوگواره قیام حسینی(ع) را برگزار می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: موضوعات این سوگواره شامل حماسه عاشورا، اهداف قیام حسینی (فضائل اخلاقی برگرفته از فرهنگ عاشورا و قیام کربلا)، احیای نقش مهم تربیتی امربه‌معروف و نهی از منکر، نقش خانواده در زنده نگه‌داشتن فرهنگ عاشورا، عزاداری‌های ماه محرم و صفر، شیرخوارگان حسینی، کودکان و محرم، نماز ظهر عاشورا و آداب و سنن عزاداری محرم است.

رئیس دانشگاه علمی کاربردی استان لرستان گفت: علاقه‌مندان می‌توانند در رشته‌های طراحی و نقاشی، پوستر، دل نوشته و عکس شرکت و آثار خود را تا 28 آبان ماه ارسال کنند.