رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

سکوت مجامع بین‌المللی در برابر جنایت‌های آل سعود عملکرد آنها را زیر سؤال برده است - نمایش محتوای خبر

 

 

سکوت مجامع بین‌المللی در برابر جنایت‌های آل سعود عملکرد آنها را زیر سؤال برده است

سکوت مجامع بین‌المللی در برابر جنایت‌های آل سعود عملکرد آنها را زیر سؤال برده است

حجت‌الاسلام‌والمسلمین محمد سوری امام‌جمعه پلدختر در خطبه‌های نماز جمعه این شهرستان به جنایت‌های اخیر رژیم آل سعود اشاره کرد و اظهار داشت: رژیم سعودی در ماه حرام به زنان و کودکان بی‌دفاع یمن حمله کرده و به وحشیانه‌ترین شکل ممکن آن‌ها را مورد اصابت موشک و خمپاره قرار داده است.

به گزارش تسنیم، وی افزود: در حمله عربستان که امروز مصداق بارز ظلم و ستم است به شیعیان یمن در یک مجلس  ختم حدود 900  نفر زخمی و کشته شدند که دنیا را نیز متحیر ساخت اما متأسفانه مجامع بین‌المللی مانند همیشه سکوت اختیار کرده و در برابر این جنایت‌های آل سعود هیچ‌گونه عکس‌العملی از خود نشان ندادند.

امام‌جمعه پلدختر بابیان این‌که سران کشورهای اسلامی منطقه همچنان در سکوت ننگین و خفت‌بار خود به سر می‌برند بیان کرد: نباید مسلمانان نسبت به سرنوشت خود بی‌تفاوت باشند چه چیزی باعث شده که مسلمانان در مقابل این سکوت هیچ تحرکی از خود نشان نمی‌دهند و بی‌تفاوت هستند این‌ها برای کشورهای مسلمان فاجعه است و آن‌ها باید حرکت کنند.

وی از اقشار مختلف مردم و هیئت‌های مذهبی شهرستان پلدختر در برگزاری حماسی و پرشکوه عزاداری حسینی به‌ویژه مراسم روزهای تاسوعا و عاشورای حسینی تقدیر و عنوان کرد: از همه‌کسانی که در دهه اول ماه محرم برای برقراری نظم و انضباط در اقامه عزای امام حسین (ع)  تلاش کردند تشکر می‌کنم.

سوری به 12 محرم سالروز شهادت امام زین‌العابدین (ع) اشاره کرد و گفت: بعد از واقعه عاشورا حضرت زینب کبری (س) و امام سجاد (ع) با سخنرانی‌های خود انقلاب از کربلا جوشش کرد و سرازیر شد و به تمام جهان بشریت و امروز  گسترش آن در تمام عالم بشریت صورت گرفت و نام امام حسین (ع) زنده و جاویدان ماند.

وی بابیان این‌که انقلاب بزرگ عاشورا با خطبه‌های حضرت زینب (س) و امام سجاد(ع) تکمیل شد تصریح کرد: امروز باید حوادث و اتفاقات شام و سخنان آتشین حضرت زینب (س) را در جامعه تبیین کرد.

خطیب نماز جمعه پلدختر خاطرنشان کرد: متأسفانه چند وقت پیش یکسری افراد که به دنبال مسائل شهوانی خود بودند به‌عنوان رزمنده فرهنگ دفاع مقدس را موردحمله قراردادند به صورتی که این‌گونه مسائل بافرهنگ جامعه اسلامی ما سازگار نیست اما در این راستا وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی این حرکات را محکوم نکرد و از فرهنگ دفاع مقدس حمایت نکرد.

وی به سخنان مقام معظم رهبری در بحث فرهنگ اشاره کرد و اظهار داشت: مسئولان و دولت‌ها نسبت به بحث فرهنگ مواظب باشند که فرهنگ زیربنای تمام مسائل بوده و همه کارها در ابتدا نیاز به فرهنگ‌سازی دارد و دشمن فرهنگ ما را نشانه گرفته است.

امام‌جمعه پلدختر گفت: این حرکت در استان لرستان یک حرکت ضد فرهنگی است و زیبنده نیست و همه با هر سلیقه و تفکری باید از فرهنگ دفاع کنند در استان لرستان خانواده‌ای نیست که رزمنده‌ای نداشته باشد همه سلایق در همه‌جا باهم ازجمله فرهنگ اتحاد دارند هرچند ممکن است افرادی از روی جهل بخواهند فرهنگ ما که برگرفته از فرهنگ دینی است خدشه‌دار کنند.