جهش تولید | پنج‌شنبه، ۲۱ فروردین ۱۳۹۹

سکوت مجامع بین‌المللی در برابر نسل‌کشی عربستان در یمن تأسف‌بار است - نمایش محتوای خبر

 

 

سکوت مجامع بین‌المللی در برابر نسل‌کشی عربستان در یمن تأسف‌بار است

سکوت مجامع بین‌المللی در برابر نسل‌کشی عربستان در یمن تأسف‌بار است

نماینده ولی‌فقیه در لرستان گفت: سکوت مجامع جهانی در رابطه با تجاوز و نسل‌کشی فاحش عربستان سعودی در یمن مایه تأسف است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمد میرعمادی در خطبه‌های این هفته نماز جمعه خرم‌آباد اظهار داشت: «توبه» نخستین نشانه اهل تقوا و راه نجات انسان از هلاکت است کما اینکه پیغمبر اکرم(ص) فرمودند کسی که از گناهانش توبه بکند مانند کسی است که گناه نکرده است.

وی با اشاره به سلسله مباحثی پیرامون شخصیت شناسی حضرت زهرا(س) از دیدگاه قرآن، افزود: حضرت زهرا(س) به‌واسطه برخورداری از مقام عصمت و طهارت و کمالات انسانی یکی از الگوهای برتر انسانیت در طول تاریخ حیات بشری است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان عنوان کرد: خداوند متعال در آیه 42 سوره آل‌عمران می‌فرماید: «وَإِذْ قَالَتِ الْمَلاَئِکَةُ یَا مَرْیَمُ إِنَّ اللّهَ اصْطَفَاکِ وَطَهَّرَکِ وَاصْطَفَاکِ عَلَى نِسَاء الْعَالَمِینَ؛ و [یاد کن] هنگامى را که فرشتگان گفتند: اى مریم، خداوند تو را برگزیده و پاک ساخته و تو را بر زنان جهان برترى داده است».

وی خاطر‌نشان کرد: در آیه مذکور خداوند رحمان برای حضرت مریم(س) سه ویژگی منتخب خدا بودن در کمالات، برخورداری از مقام عصمت و طهارت و برتری بر زنان جهانیان را ذکر کرده است که در روایات اسلامی همین صفات شایسته بلکه والاتر و افزون‌تر برای حضرت زهرا(س) نیز برشمرده است.

حجت‌الاسلام میرعمادی بیان کرد: پیامبر اکرم(ص) خطاب به حضرت زهرا(س) فرمود: ای فاطمه، خداوند در قرآن حضرت مریم(س) را سرور زنان عصر خود اما تو را سرور زنان عالم در تمام اعصار قرار داد و خداوند تو را برگزیده پاک قرار داده است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه آیه تطهیر بهترین شاهد و دلیل بر مقام عصمت حضرت زهرا است، گفت: بدون شک فاطمه زهرا یکی از اعضای اهل‌بیت عصمت و طهارت و مصداق آیه شریفه تطهیر است ک حدود 20 نفر از محدثان اهل‌بیت و مفسران اهل سنت نیز با صراحت این مهم را تأیید کردند.

وی افزود: حضرت زهرا در عالم و آگاهی به مقامی رسید که فرشتگان الهی با وی سخن می‌گفتند به همین دلیل یکی از القاب ایشان محدثه است و این بالاترین مقام برای حضرت زهرا بود زیرا تا پیش از آن فرشتگان الهی فقط با انبیا سخن می‌گفتند.

حجت‌الاسلام میرعمادی با اشاره به سیره اجتماعی حضرت زهرا(س) عنوان کرد: خطبه حضرت زهرا(س) در مسجد مدینه، پاسخگویی به پرسش‌ها و سؤالات شرعی زنان مدینه و احادیثی که از ایشان به‌جای مانده، همه دلالت بر مقام علمی ایشان و حضور ایشان در عرصه اجتماعی بوده است.

وی تصریح کرد: زنان جامعه به‌تأسی از حضرت فاطمه(س) می‌توانند ضامن رعایت شئونات اسلامی باشند و نقش مهمی در حفظ حجاب، عفاف و متانت حضوری سازنده در همه عرصه‌های فرهنگی ــ سیاسی، اقتصادی و اجتماعی پیشرفت و تعالی جامعه ایفا کند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان دعا و نیایش را یکی از نشانه‌های اهل تقوا دانست و افزود: بزرگان دینی ما را به مداومت بر خواندن دعای فرج سفارش کرده‌اند کما اینکه مرحوم آیت الله العظمی بهجت فرمودند: دعای فرج دوای دردهای ماست، و در برخی روایات نیز بیان‌شده که در آخرالزمان همه هلاک می‌شوند مگر کسی که دعای فرج بخواند.

وی افزود: نبی مکرم اسلام دعای یستشیر را به امام علی(ع) آموخت و فرمودند: ای علی، این دعا را هر صبح و شام بخوان که برای هر سختی و آسانی گنجی است از گنج‌های عرش الهی.

حجت‌الاسلام میرعمادی با اشاره به سالروز ولادت حضرت فاطمه زهرا(س) ضمن گرامیداشت روز زن گفت: جامعه اسلامی مستلزم خانواده اسلامی است و تشکیل خانواده اسلامی نیز به‌واسطه تربیت فرزند صالح محقق می‌شود که زنان در رابطه با تحکیم بنیان خانواده و تربیت اسلامی فرزندان نقش کلیدی و بسیار مهم دارند.

حجت‌الاسلام میرعمادی افزود: عامل مصونیت بخشی، حافظ کرامت و جایگاه حقیقی زن و عامل پیشگیری از تخریب شخصیت اوست ولی متأسفانه امروز جهان غرب به‌واسطه ترویج فرهنگ برهنگی و مدگرایی درصدد ترویج بی‌بندوباری است که زنان مؤمن و عفیف باید زینب‌وار به مقابله با تفکرات منحرف بپردازند.

وی با اشاره به سالروز افتتاح حساب شماره 100 و تأسیس بنیاد مسکن انقلاب اسلامی، خاطرنشان کرد: این فرمان تاریخی امام خمینی(ره) منشأ برکات فراوانی برای محرومان و نیازمندان جامعه بوده است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان بیان کرد: توسط بنیاد مسکن استان لرستان، 795 واحد مسکونی برای محرومان ساخته و تحویل داده شده است، 94هزار و 811 واحد مسکن روستایی بازسازی و مقاوم‌سازی شده است و در شهرهای زیر 25هزار نفر نیز سه‌هزار و 700 نفر تسهیلات مسکن دریافت کرده‌اند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان در رابطه با بیانیه مطبوعاتی توافق هسته‌ای، گفت: باید بیانات، دغدغه‌ها و مطالبات مقام معظم رهبری در مسأله فناوری هسته‌ای لحاظ شود، مطالبه همه ملت ایران در مسأله هسته‌ای این است که حق غنی‌سازی ایران به رسمیت شناخته شود و همه تحریم‌ها به‌طور کامل لغو شوند.

وی افزود: امروز با تلاش مذاکره‌کنندگان هسته‌ای ، حق غنی‌سازی ایران به رسمیت شناخته شده و قدرت ایران به دنیا ثابت شده ولی هنوز نگرانی‌هایی در این رابطه وجود دارد چون طرف مذاکره ما آمریکاست که همواره در طول تاریخ ماهیت مکارانه و استعمارگرایانه، و عهدشکنانه خود را به نمایش گذاشته است.

حجت‌الاسلام میرعمادی در رابطه با تجاوز هوایی عربستان به یمن، عنوان کرد: این کار یک جنایت بزرگی است که تاکنون صدها کشته و مجروح به جای گذاشته و مقاومت جانانه مردم یمن در مقابل تهاجم ظالمانه ارتش سعودی، از هم‌اکنون شکست آل سعود را رقم زده است.

وی با اشاره به اینکه هدف اصلی عربستان در حمله نظامی به یمن، سرکوب انقلاب مردمی یمن و تقویت گروه‌های تکفیری بوده، تصریح کرد: سکوت مجامع جهانی در رابطه با تجاوز فاحش عربستان سعودی به یمن مایه تأسف است. ما از کشورهای مستقل دنیا انتظار داریم که این نسل‌کشی را محکوم کنند و آتش‌بسی اعلام شود تا کمک‌های داروی و غذایی به مردم یمن برسد.