رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

سیصد طرح اقتصاد مقاومتی با اشتغالزایی ۳۵۰ نفر در بروجرد اجرا می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

سیصد طرح اقتصاد مقاومتی با اشتغالزایی ۳۵۰ نفر در بروجرد اجرا می‌شود

سیصد طرح اقتصاد مقاومتی با اشتغالزایی ۳۵۰ نفر در بروجرد اجرا می‌شود

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد گفت: بیش از ۳۰۰ طرح در قالب طرح‌های اقتصاد مقاومتی امسال در شهرستان بروجرد با زمینه اشتغال‌زایی ۳۵۰ نفر از جویندگان کار اجرا می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، مجید سوری در نشست خبری با اصحاب رسانه که به مناسبت هفته بسیج برگزار شد با تشریح برنامه‌های این هفته اظهار داشت: به مناسبت هفته گرامیداشت دفاع مقدس بیش از 100 برنامه مختلف در شهرستان بروجرد برگزار می‌شود که شرکت بسیجیان در راهپیمایی اربعین حسینی یکی از مهم‌ترین برنامه‌های این هفته است.

وی افزود: راهپیمایی اربعین حسینی(ع) با عنوان "جاماندگان اربعین" در روز اربعین با شرکت اقشار مختلف مردم و بسیجیان در این شهرستان باهدف تعظیم شعائر این روز بزرگ برگزار می‌شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد در تشریح دیگر برنامه‌های این هفته عنوان کرد: برگزاری مسابقات ورزشی، برپایی ایستگاه صلواتی، اعزام اکیپ‌های درمانی به مناطق محروم، ویزیت رایگان بیماران، دیدار با امام‌جمعه و تقدیر از بسیجیان پیشکسوت، برگزاری چند یادواره شهدا، افتتاح طرح‌های اقتصاد مقاومتی، غبارروبی گلزار شهدا، اجتماع عظیم بسیجیان در سالن طالقانی و میثاق با شهدا از دیگر برنامه‌های هفته بسیج در شهرستان بروجرد است.

وی با اشاره به  برپایی نمایشگاه اقتصاد مقاومتی در هفته بسیج بیان کرد: این نمایشگاه در طول هفته بسیج در خیابان بهار این شهرستان به عرضه محصولات تولیدی در قالب نمایشگاه اقتصاد مقاومتی با شرکت تولیدکنندگان مختلف خواهد پرداخت.

سوری با اشاره به اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در این شهرستان تصریح کرد: امسال بیش از 300 طرح در قالب طرح‌های اقتصاد مقاومتی در شهرستان بروجرد اجرا می‌شود که اجرای این طرح‌ها زمینه اشتغال 350 نفر از جویندگان کار را فراهم می‌کند.

وی هدف از اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در شهرستان بروجرد را ایجاد اشتغال و کمک به تأمین امنیت غذایی کشور ذکر کرد و گفت: امسال حدود 2 میلیارد و 200 میلیون تومان تسهیلات در راستای اقتصاد مقاومتی پرداخت‌شده است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج بروجرد در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مشکلات موجود در سایت مسکن مهر این شهرستان تصریح کرد: جمعیت بسیاری در سایت مسکن مهر شهرستان بروجرد ساکن هستند که فاقد هرگونه مکان‌های فرهنگی و مذهبی هستند و این خود زمینه بروز آسیب‌های اجتماعی در این منطقه را افزایش می‌دهد.

وی بابیان اینکه امسال 20 پایگاه مقاومت در قسمت‌های مختلف شهرستان بروجرد راه‌اندازی می‌شود، عنوان کرد: چهار پایگاه مقاومت نیز درسایت مسکن مهر این شهرستان در کنار مجتمع‌های فرهنگی راه‌اندازی می‌شود تا با فعالیت‌های فرهنگی نسبت به جذب گروه‌های هدف اقدام کنند.