رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

سیصد مورد بازدید از مراکز اقامتی و رستوران‌های لرستان انجام شد - نمایش محتوای خبر

 

 

سیصد مورد بازدید از مراکز اقامتی و رستوران‌های لرستان انجام شد

سیصد مورد بازدید از مراکز اقامتی و رستوران‌های لرستان انجام شد

مدیرکل میراث فرهنگی لرستان گفت: در روزهای گذشته بیش از ۳۰۰ مورد بازدید از مراکز اقامتی، رستوران‌ها و مراکز پذیرایی بین‌راهی در لرستان انجام‌ شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، عبدالرضا مهاجری نژاد ظهر امروز در جلسه ستاد اجرایی خدمات سفر که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، ضمن تسلیت ایام فاطمیه اظهار داشت: لرستان جزو نخستین استان‌هایی است که آمار مسافران را قبل از 9 صبح در سطح کشور ارائه می‌دهد و علاوه بر این سعی داریم آمار پاکی را ارائه دهیم چراکه اگر آمار دقیق نداشته باشم نمی‌توانیم برنامه‌ریزی دقیقی انجام دهیم.

وی افزود: از 27 اسفندماه سال گذشته تا پایان روز سوم فرودین ماه درمجموع 96 هزار و 882 نفر مسافر نوروزی در استان اقامت داشتند که نسبت به سال گذشته به‌واسطه ایام فاطمیه و بارندگی در این ایام کاهش داشته و امیدواریم از فردا افزایش پیدا کند ولی بازدید از قلعه فلک الافلاک امسال نسبت به سال گذشته پنج درصد افزایش داشته است.

مدیرکل میراث فرهنگی لرستان بیان کرد: همدلی که در این استان وجود دارد درجای دیگر وجود ندارد و به‌جرئت می‌توان گفت که همدلی در بین تمام دستگاه‌ها حداقل در این چند روز قابل‌مشاهده بوده است.

وی عنوان کرد: حجم ورودی مسافران امسال خوب بوده است چراکه تمامی هتل‌های لرستان تا 13 فروردین رزرو شده است.

مهاجری نژاد تصریح کرد: خرم‌آباد، بروجرد و درب گنبد کوهدشت نیازمند امکاناتی است که با سالن‌های اداره کل تربیت‌بدنی رفع می‌شوند.

وی عنوان کرد: با توجه به بازدید‌هایی که از چهار کمپ در خرم‌آباد انجام شد نشان از این دارد که در صورت مساعد شدن هوا نیازمند چادر برای اقامت هستند.

مدیرکل میراث فرهنگی لرستان در رابطه با جمع‌آوری دست‌فروشان اطراف اماکن تاریخی مانند قلعه فلک الافلاک، خاطرنشان کرد: دست‌فروش‌های اطراف قلعه جمع‌آوری‌شده‌اند و امیدواریم از امروز این روال ادامه پیدا کند و در بحث نانوایی‌ها فقط چند ساعت اول سال مشکل داشتیم.

وی گفت: از فردا برنامه‌های موسیقی در مراکز فرهنگی و گردشگری برپا است و بازدید از این مراکز از هشت صبح تا 11 شب ادامه دارد.

مهاجری نژاد با اشاره به بازدید از مکان‌های اقامتی و رستوران‌ها در لرستان عنوان کرد: در روزهای گذشته بیش از 300 مورد بازدید از مراکز اقامتی، رستوران‌ها و مراکز پذیرایی بین‌راهی در لرستان شده است.