رونق تولید ملی | جمعه، ۹ اسفند ۱۳۹۸

سیصد هکتار از اراضی جنگلی لرستان در سال ۹۳ دچار آتش‌سوزی شد - نمایش محتوای خبر

 

 

سیصد هکتار از اراضی جنگلی لرستان در سال ۹۳ دچار آتش‌سوزی شد

سیصد هکتار از اراضی جنگلی لرستان در سال ۹۳ دچار آتش‌سوزی شد

مدیرکل منابع طبیعی لرستان گفت: ۳۰۰ هکتار از اراضی جنگلی لرستان در سال ۹۳ دچار آتش‌سوزی شد که این آمار نسبت به سال ۹۲ کاهش زیادی داشته است.

مهرداد بهاروندی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، اظهار داشت: در لرستان دو میلیون و 100 هزار هکتار اراضی وجود دارد که یک‌میلیون و 200 هزار هکتار از آن اراضی جنگلی است.

وی افزود: سال 92 میزان آتش‌سوزی اراضی جنگلی لرستان هزار و 700 هکتار بود که این میزان در سال 93 به 300‌ هکتار کاهش یافت.

مدیرکل منابع طبیعی لرستان عنوان کرد: ایام نوروز با همکاری اداره کل منابع طبیعی، محیط‌زیست، شهرداری، هلال‌احمر و نیروی انتظامی ستاد طبیعت در استان تشکیل و برنامه‌های خوبی در جهت حفاظت از منابع طبیعی انجام گرفت.

وی بیان کرد: در روز 13 فروردین ستاد طبیعت برای محافظت از منابع طبیعی در 14‌ خروجی شهرهای استان بروشور و کیسه زباله بین مردم توزیع می‌کند.

بهاروندی تصریح کرد: اکیپ سازمان‌های مردم‌نهاد روز 13 فروردین با شعار «انس با طبیعت» جهت جلوگیری از قطع درختان و صدمه زدن به منابع طبیعی در طبیعت حضور یافته و با توزیع بروشور  مردم را نسبت به حفاظت از محیط‌زیست آگاه می‌کنند.

مدیرکل منابع طبیعی لرستان با بیان اینکه حیات انسان‌ها وابسته به طبیعت است، گفت: مردم در روز طبیعت از شکستن شاخه درختان خودداری کنند و تا حد امکان آتش روشن نکنند.

وی اظهار داشت: مردم در روز طبیعت از تردد وسیله نقلیه در اراضی جنگلی خودداری کنند چرا که سبب کوبیدگی خاک می‌شود.