رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

سیلاب شب گذشته به واحد‌های مسکونی استان لرستان خسارت وارد کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

سیلاب شب گذشته به واحد‌های مسکونی استان لرستان خسارت وارد کرد

سیلاب شب گذشته به واحد‌های مسکونی استان لرستان خسارت وارد کرد

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان گفت: سیلاب‌های اخیر در لرستان سبب خسارات به منازل مسکونی شهری، روستایی و پروژه‌های عمرانی برخی شهرستان‌های استان شد.

رضا آریایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، اظهار داشت: از روز دوشنبه بارش‌هایی همراه با رعدوبرق و طوفان شدید از سمت شرق استان آغاز و تا عصر سه‌شنبه ادامه داشت که این بارش‌ها سبب آب‌گرفتگی معابر و سیلابی شدن برخی شهرستان‌ها شد.

وی با اشاره به اینکه بیشترین میزان سیلابی شدن در شهرستان الیگودرز بوده است، افزود: شهرستان الیگودرز با بارش 25 میلی‌متر، دورود و ازنا با 12 و 13 میلی‌متر بیشترین وضعیت سیلابی را داشته‌اند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان با اشاره به اینکه وقوع سیلاب در این شهرستان‌ها خساراتی در پی داشته است، عنوان کرد: فرمانداران هر شهرستان مسئولیت بحران را بر عهده‌دارند بنابراین با همکاری فرمانداران، دستگاه‌های اجرایی وامدادی، امدادرسانی‌هایی انجام‌شده که این امدادرسانی تا پایان روز سه‌شنبه در شهرستان‌ها ادامه داشت.

وی با اشاره به اینکه حجم خسارت سیلاب‌های اخیر بالا بوده که خوشبختانه این حادثه تلفات جانی ‌نداشته است، بیان کرد: با توجه به اینکه خساراتی به منازل مسکونی شهری و روستایی واردشده چادرهایی جهت اسکان سیل‌زدگان داده می‌شود تا ‌مشکل اسکان سیل‌زدگان رفع شود.

آریایی بابیان اینکه پیش‌بینی‌شده بارش‌ها تا عصر امروز ادامه داشته باشد، تصریح کرد: طبق اعلام هواشناسی استان بارش‌ها تا عصر امروز ادامه دارد بنابراین همه دستگاه‌ها در آماده‌باش کامل هستند.

وی بابیان اینکه خساراتی به منازل مسکونی شهری، روستایی و پروژه‌های عمرانی شهرستان‌ها واردشده است، خاطرنشان کرد: جلسه ای با حضور فرمانداران و اداراتی که عضو ستاد بحران هستند جهت برآورد خسارت در شهرستان‌ها تشکیل می‌شود و بعد از جمع‌بندی به مدیریت بحران استان ارائه می‌شود.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری لرستان بابیان اینکه فرمانداران تا ‌تا ظهر شنبه فرصت دارند میزان خسارات را برآورد و به مدیریت بحران استان گزارش کنند، گفت: بعد از جمع‌بندی میزان خسارت توسط مدیریت بحران استان لیست خسارت با امضاء استاندار لرستان به وزارت کشور ارسال می‌شود.