رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

سیلاب ۱۳۴۰ واحد مسکونی استان لرستان را به طور کامل تخریب کرد - نمایش محتوای خبر

 

 

سیلاب ۱۳۴۰ واحد مسکونی استان لرستان را به طور کامل تخریب کرد

سیلاب ۱۳۴۰ واحد مسکونی استان لرستان را به طور کامل تخریب کرد

مدیرکل بنیاد مسکن استان لرستان گفت: ۱۰۲۰ واحد مسکونی روستایی و ۳۲۰ واحد شهری در اثر وقوع سیلاب در استان لرستان به طور کامل تخریب شد.

فرهاد خاکی پور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد اظهار داشت: براثر سیلاب اخیر در استان لرستان هزار و 20 واحد مسکونی روستایی و 320 واحد شهری تخریب شد که نیازمند بازسازی مجدد هستند.

وی با اشاره به اینکه سیلاب به هزار و 60 واحد روستایی دیگر نیز بین 10 تا 50 درصد خسارت زده است افزود: درمجموع دو هزار و 80 واحد روستایی باید احداث و تعمیر شود.

مدیرکل بنیاد مسکن استان لرستان مجموع واحدهای مسکونی شهری که نیازمند احداث و تعمیر هستند هزار و 550 واحد برشمرد و عنوان کرد:  هزار و 230 واحد شهری بین 10 تا 50 درصد خسارت‌دیده که علاوه بر آن در همین واحدهای آسیب‌دیده شهری و روستایی خسارت زیادی به لوازم منزل و معیشت مردم نیز واردشده است.

وی در رابطه با جبران خسارات این واحدهای مسکونی گفت: برآورد خسارت این واحدهای مسکونی شهری و روستایی به استانداری لرستان ارائه‌شده و از طرفی برآورد قطعی آن نیز پس از کار کارشناسی معاون وزارت کشور در استان مشخص می‌شود.

خاکی پور تصریح کرد: در پی وقوع سیلاب در پاییز سال گذشته تعدادی از منازل مسکونی شهرستان استان آسیب دید که برای جبران خسارت 30 میلیون تومان تسهیلات و پنج میلیون تومان کمک بلاعوض پرداخت شد که اکنون نیز پس از کار کارشناسی وزارت کشور میزان جبران آن مشخص می‌شود.