جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

سی میلیارد ریال برای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در خرم‌آباد اختصاص می‌یابد - نمایش محتوای خبر

 

 

سی میلیارد ریال برای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در خرم‌آباد اختصاص می‌یابد

سی میلیارد ریال برای طرح‌های اقتصاد مقاومتی در خرم‌آباد اختصاص می‌یابد

فرمانده سپاه خرم‌آباد گفت: ۳۰ میلیارد ریال اعتبار در شش ماهه دوم امسال از سوی سپاه خرم آباد برای انجام برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در خرم‌آباد اختصاص می‌یابد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، ماشاالله بازگیر در نشست خبری با اصحاب رسانه که در سالن جلسات ناحیه مقاومت بسیج خرم‌آباد برگزار شد، با اشاره به 2 نوع اقتصاد عاریتی و مقاومتی، اظهار داشت: دشمن درصدد است که اقتصاد عاریتی را به ایران القا کند در حالی‌که راه‌ برون‌رفت از مشکلات اقتصادی، اقتصاد مقاومتی است.

وی افزود: برجام نباید ما را فریب دهد و این تصور را ایجاد کند که غرب، تکنولوژی خود را در اختیار ما قرار می‌دهد، چون این هرگز محقق نمی‌شود و آن‌ها هدفشان فقط، بدبین کردن مردم به انقلاب است، و گرنه هیئت‌هایی که به ایران سفر کردند، کدامیک با ما قرارداد بستند.

فرمانده سپاه خرم‌آباد با بیان اینکه سال گذشته سه میلیارد تومان برای اجرای برنامه‌های اقتصاد مقاومتی در خرم‌آباد هزینه شده، عنوان کرد: در شش ماهه نخست امسال، 2 میلیارد و 900 میلیون تومان برای مقوله اقتصاد مقاومتی در خرم‌آباد هزینه شده که بنا داریم در شش ماهه دوم سال نیز سه میلیارد تومان دیگر هزینه کنیم.

وی خاطرنشان کرد: از مهم‌ترین طرح‌هایی که در رابطه با اقتصاد مقاومتی در خرم‌آباد اجرا شده، می‌توان به طرح پرورش آبزیان، ماکیان، قارچ، گیاهان دارویی، زنبورعسل، شترمرغ، دام‌های سبک و سنگین و اصلاح باغات اشاره کرد که اشتعال‌ و درآمدزایی‌های خوبی را نیز برای مردم به همراه داشته است.

بازگیر تصریح کرد: برای واگذاری طرح‌های اقتصاد مقاومتی به متقاضیان، داشتن سابقه بسیج فعال الزامی نیست و با عضویت عادی نیز تسهیلات طرحهای اقتصاد مقاومتی در اختیار آن‌ها قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه زوج‌های بسیجی متأهل برای دریافت طرح‌های اقتصاد مقاومتی در اولویت قرار دارند، بیان کرد: توجیه اصناف و بازاریان در جهت فروش محصولات و تولیدات مشاغل خانگی و صنایع تبدیلی کوچک خرم‌آباد در دستور کار قرار گرفته است.

فرمانده سپاه خرم‌آباد با اشاره به راه‌اندازی صنایع تبدیلی کوچک در خرم‌آباد، گفت: صنایع تبدیلی کوچک از قبیل بسته‌بندی، روغن‌گیری، اسانس‌گیری، رب و عصاره، ترشیجات، خشک‌کن، پودرکن،  تبدیل لبنیات، تبدیل ضایعات کشاورزی به خوراک دام در شهرستان خرم‌آباد راه‌اندازی شده که برخی از این صنایع به‌ظاهر کوچک، بیش از 20 میلیون تومان در ماه درآمد دارند.

وی افزود: تاکنون یک میلیارد و 460 میلیون تومان وام 16 درصد 36 ماهه در خرم‌آباد واگذار شده و اعتبارات صنایع تبدیلی از مرحله اول اجرا تاکنون، یک میلیارد و 510 میلیون تومان بوده که تاکنون 50 درصد آن واگذار شده، زیرا برخی از افرادی که مراجعه کردند، واجد شرایط نبوده‌اند.

بازگیر عنوان کرد: به‌طور کلی، تاکنون 2 میلیارد و 970 میلیون تومان وام اقتصاد مقاومتی در شهرستان خرمآباد به متقاضیان واگذار شده است و بنا داریم که تسهیلاتی نیز برای اجرای اقدامات فرهنگی واگذار کنیم.

وی با اشاره به اجرای طرح شناسایی مناطق آسیب‌دیده، تصریح کرد: 12 محله استان لرستان که نیاز به نوسازی و بهسازی دارد را شناسایی کرده‌ایم  که قرار است با همکاری استاندار لرستان و معاون عمرانی استاندار، تحت‌ عنوان طرح «احیای مناطق آسیب‌دیده» به بازسازی و نوسازی آن‌ها پرداخته شود.

فرمانده سپاه ناحیه خرم‌آباد خاطرنشان کرد: فضاسازی، نوسازی و بهسازی محله‌های علی‌آباد، اسدآبادی و گل سفید در حال انجام است و تاکنون بیش از پنج یا شش میلیارد تومان در این مناطق هزینه شده و در مرحله دوم قرار است که نوسازی محله‌های فلک‌الدین، پاچنار و پشته انجام شود.