رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

شبکه کابل فاصله‌دار برق در خرم‌آباد اجرا می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

شبکه کابل فاصله‌دار برق در خرم‌آباد اجرا می‌شود

شبکه کابل فاصله‌دار برق در خرم‌آباد اجرا می‌شود

مدیر برق منطقه یک خرم‌آباد گفت: شهرستان خرم‌آباد تا پایان امسال به شبکه کابل فاصله‌دار فشار متوسط مجهز می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، فریدون خودنیا عصر روز شنبه در جلسه شورای ستاد حوادث استان که در سالن جلسات فرمانداری برگزار شد، اظهار داشت: تنها مرکز استانی که در تمام کشور به کابل خود نگه‌دار تجهیز شده، خرم‌آباد بوده است.

وی افزود: به علت وجود کابل‌های خود نگه‌دار، در طوفان‌های اخیر کمترین خاموشی را در سطح شهر داشته‌ایم و اگر خاموشی‌هایی رخ‌داده، به علت تخریب شبکه در اثر شکسته شدن درختان بوده است.

مدیر شرکت توزیع برق منطقه یک خرم‌آباد در رابطه با شبکه‌های فشار متوسط، عنوان کرد: اخیراً پروژه‌ای به نام کابل‌های فاصله‌دار فشار متوسط در سطح خرم‌آباد تعریف‌شده است که با انجام این پروژه دیگر نیازی به هرس درختان نیست و این کابل‌ها در مقابل ریزگردها نیز مقاوم هستند.

وی با بیان اینکه اجرای پروژه کابل‌های فاصله‌دار قابلیت اطمینان شبکه برق خرم‌آباد را افزایش می‌دهد، خاطرنشان کرد: اجرای پروژه‌ کابل‌های فاصله‌دار نیاز به خاموشی دارد، در نتیجه معمولاً پس از ساعت 12 شب به بعد این کار انجام می‌شود و بنا داریم که تا پایان سال، شهر خرم‌آباد را به کابل‌های فاصله دارد مجهز کنیم.

خودنیا بیان کرد:  تکمیل پست شش با 10 تا 15 درصد پیشرفت فیزیکی را در دستور کار داریم که این کار نیز قابلیت اطمینان شبکه‌ برق خرم‌آباد را بالا می‌برد.

وی گفت: تا آغاز بارندگی‌ها زمان زیادی باقی‌مانده، بنابراین از شهرداری انتظار داریم که نسبت به هرس درختانی که در مجاورت شبکه‌های برق‌دارند، اقدام کنند تا در اثر بارش شدید و طوفان با خاموشی در سطح شهر به‌ویژه خیابان‌های جلال آل احمد، رازی، علوی و ناصرخسرو مواجه نشویم.