جهش تولید | چهارشنبه، ۷ آبان ۱۳۹۹

شروع زودهنگام بارندگی‌های پاییزه در لرستان؛ آماده باش دستگاه‌های اجرایی و امدادی - نمایش محتوای خبر

 

 

شروع زودهنگام بارندگی‌های پاییزه در لرستان؛ آماده باش دستگاه‌های اجرایی و امدادی

شروع زودهنگام بارندگی‌های پاییزه در لرستان؛ آماده باش دستگاه‌های اجرایی و امدادی

مدیرکل مدیریت بحران لرستان گفت: دستگاه‌های اجرایی وامدادی لرستان برای مقابله با خطرات احتمالی ناشی از آغاز زودهنگام بارش‌های پاییزه در لرستان در حالت آماده باش قرار گیرند.

رضا آریایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد، با اشاره به بارندگی‌های زودهنگام پاییزه امسال، اظهار داشت: تحلیل بارش‌های استان لرستان از طرف مراکز علمی معتبر، حاکی از نزول بارش‌های پیش از موعد فصل پاییز امسال است.

وی افزود: بر اساس پیش‌بینی ماهواره هواشناسی «noaa»، امسال پدیده‌های جوی و اقلیمی زیادی رخ می‌دهد و میزان بارش‌ها بیشتر از حد نرمال می‌شود که احتمال بارش‌های مخرب و سیل‌آسا را بیشتر می‌کند.

مدیرکل مدیریت بحران و ستاد حوادث غیرمترقبه استان لرستان با اشاره به‌ضرورت آمادگی دستگاه‌های اجرایی وامدادی استان لرستان برای پیشگیری از حوادث احتمالی، عنوان کرد: لازم است اداره راه و شهرسازی، نسبت به پاک‌سازی دهانه پل‌ها اقدام کند تا شاهد حوادث سال‌های گذشته نباشیم.

وی بابیان اینکه شرکت برق، تمهیدات لازم را برای خاموشی‌های احتمالی بیندیشد، بیان کرد: لازم است همه دستگاه‌های اجرایی وامدادی به دستگاه‌های ژنراتورهای تولید برق اضطراری تجهیز شوند تا در صورت وقوع بارش‌های مخرب، قطعی برق نداشته باشیم.

آریایی با اشاره به اهتمام شهرداران برای لایروبی رودخانه‌ها و کاهش خطر سیل در اثر بارش‌های سیل‌آسا، خاطرنشان کرد: فرماندار خرم‌آباد در اسرع وقت نسبت به تشکیل  جلسه شورای مدیریت بحران شهرستان خرم‌آباد اقدام کند و برگزاری این جلسه به سایر شهرستان‌ها نیز تعمیم داده شود تا ضمن افزایش آگاهی و رفع کمبودها در مقابله با حوادث احتمالی، اطلاع‌رسانی جامعی برای انجام تمهیدات لازم جهت کاهش حوادث ناشی از سیل و طوفان انجام بگیرد.