رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

شرکت‌های مشاور پدافند غیرعامل لرستان بومی‌سازی می‌شوند - نمایش محتوای خبر

 

 

شرکت‌های مشاور پدافند غیرعامل لرستان بومی‌سازی می‌شوند

شرکت‌های مشاور پدافند غیرعامل لرستان بومی‌سازی می‌شوند

مدیرکل پدافند غیرعامل لرستان گفت: شرکت‌های مشاور فنی پدافند غیرعامل در لرستان بومی‌سازی می‌شوند که تاکنون بررسی صلاحیت امنیتی ۱۰ شرکت انجام‌شده است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، ناصر سپهوند شامگاه دوشنبه در جلسه شورای پدافند غیرعامل استان که در سالن جلسات استانداری لرستان برگزار شد، اظهار داشت: پدافند غیرعامل استان لرستان دو اولویت اصلی آموزش و فرهنگ‌سازی در بین مردم است و آموزش مدیران دستگاه‌های اجرایی در دستور کار است.

وی افزود: امسال مدیران دستگاه‌های اجرایی لرستان به مدت 9 هزار و 250 نفر ساعت آموزش دیدند و نیز 240 نفر از مدیران  مدارس استان نیز به مدت 24 ساعت از آموزش‌های پدافند غیرعامل بهره‌مند شدند.

مدیرکل پدافند غیرعامل لرستان عنوان کرد: نصب بنر، توزیع بروشور، چاپ کتاب با عنوان«مدیریت بحران و پدافند غیرعامل»، نشست خبری با اصحاب رسانه، تبلیغات تلویزیونی، اختصاص صفحه ویژه نشریات به موضوع پدافند غیرعامل و رونمایی از کتاب آمادگی دفاعی، از دیگر اقدامات آموزشی پدافند غیرعامل استان در راستای فرهنگ‌سازی این مهم بوده است.

وی بیان کرد: جلساتی با ریاست معاون عمرانی استانداری لرستان، رؤسای سازمان نظام‌مهندسی و شهرداری‌ها برگزارشده و در آن بر ضرورت اجرای برنامه‌های مبحث 21 چک‌لیست نظام‌مهندسی تأکید شده است.

سپهوند تصریح کرد: تأمین برق اضطراری دستگاه‌های اجرایی، پیگیری در راستای راه‌اندازی مرکز دفاع سایبری استان لرستان و برگزاری مانورهای کارگروه‌های یازده‌گانه پدافند غیرعامل استان لرستان از دیگر موضوعاتی است که به آن‌ها پرداخته‌شده است.

وی با اشاره به بررسی پرونده‌های شرکت‌های مشاور پدافند غیرعامل در استان، گفت: بنا داریم شرکت‌های مشاور فنی پدافند غیرعامل استان را بومی‌سازی کنیم که در این راستا بررسی صلاحیت امنیتی 10 شرکت در استان انجام‌شده است.