رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۸

شرکت فارس خوزستان وضعیت کارگران کارخانه «فارسیت دورود» را تعیین تکلیف کند - نمایش محتوای خبر

 

 

شرکت فارس خوزستان وضعیت کارگران کارخانه «فارسیت دورود» را تعیین تکلیف کند

شرکت فارس خوزستان وضعیت کارگران کارخانه «فارسیت دورود» را تعیین تکلیف کند

نماینده مردم دورود وازنا در مجلس گفت: مدیران شرکت فارس خوزستان هرچه سریع‌تر نسبت به پرداخت مطالبات کارگران و بازنشستگان کارخانه «فارسیت دورود» اقدام کنند.

مجید کیانپور در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد اظهار داشت: کارخانه فارسیت دورود براثر بی‌تدبیری مدیران تعطیل شد درحالی‌که ایجاد یک خط تولید جایگزین می‌توانست اشتغال کارکنان این کارخانه را حفظ کند.

وی با انتقاد از شرکت سیمان فارس خوزستان به جهت عدم رسیدگی به وضعیت کارگران و بازنشستگان کارخانه فارسیت دورود افزود: مدیران این شرکت هرچه سریع‌تر نسبت به پرداخت مطالبات کارگران و بازنشستگان این کارخانه اقدام کنند.

نماینده مردم دورود وازنا در مجلس عنوان کرد: 7 درصد سهام کارخانه فارسیت دورود متعلق به شرکت فارس خوزستان و 93 درصد متعلق به مردم است اما مدیریت آن با فارس خوزستان است که نباید اجازه می‌داد این کارخانه به این وضعیت دچار شود.

وی در راستای وعده‌های مدیران شرکت سیمان فارس خوزستان برای حل این مشکل بیان کرد: تابه‌حال مدیران شرکت سیمان فارس خوزستان در چندین نوبت وعده داده‌اند که مطالبات کارگران را پرداخت می‌کنند اما باگذشت چندین ماه تاکنون این وعده‌ها عملی نشده‌ که به‌هیچ‌وجه منطقی و پذیرفتنی نیست.

کیانپور با تأکید بر ضرورت احیاء کارخانه فارسیت از طریق تغییر خط تولید تصریح کرد: وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی برای تحقق این مهم پا به میدان بگذارد و زمینه استمرار فعالیت کارخانه فارسیت را فراهم سازد.