جهش تولید | شنبه، ۴ بهمن ۱۳۹۹

شرکت ۱۲ لرستانی در مسابقات سراسری قرآن دانش‌آموزان دختر - نمایش محتوای خبر

 

 

شرکت ۱۲ لرستانی در مسابقات سراسری قرآن دانش‌آموزان دختر

شرکت ۱۲ لرستانی در مسابقات سراسری قرآن دانش‌آموزان دختر

مسئول قرآن و عترت اداره‌کل آموزش و پرورش لرستان از شرکت ۱۲ دانشآموز دختر لرستانی در مسابقات سراسری قرآن دانش‌آموزی به میزبانی مشهد مقدس خبر داد.

محمد تقوی، مسئول قرآن و عترت اداره‌کل آموزش و پرورش لرستان در گفت‌وگو با خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از لرستان، از شرکت 12 دانشآموز دختر لرستانی در مسابقات سراسری قرآن دانش‌آموزی به میزبانی مشهد مقدس خبر داد و گفت: این مسابقات از عصر روز گذشته، 20 مردادماه با برگزاری مراسم افتتاحیه در مشهد مقدس آغاز شده که از لرستان نیز 12 نفر در این دوره از مسابقات شرکت دارند.

وی افزود: این 12 دختر دانشآموز در سی و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان دختر  در دو بخش قرائت و ترتیل شامل شش نفر در بخش قرائت و شش نفر نیز در بخش حفظ شرکت دارند.

تقوی گفت: در بخش تفسیر، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه احکام و انشای نماز به میزبانی استان فارس که طی روزهای گذشته برگزار شد، در رشته نهج‌البلاغه حسین فلاحی‌زاده در بخش دانش‌آموزان پایه هفتم موفق به کسب رتبه چهارم شد و در رشته نهج‌البلاغه پایه هشتم رضا حیدری‌چگنی موفق به کسب رتبه پنجم این دوره از مسابقات شد.

وی اضافه کرد: همچنین، در رشته نهج‌البلاغه پایه چهارم متوسطه داوود لشنی موفق به کسب رتبه چهارم شد و در رشته احکام پایه هفتم احمد شیخی‌میرزایی به رتبه چهارم دست یافت و در رشته انشای نماز پایه هشتم نیز مسعود صادقی موفق به کسب رتبه دوم شد.

وی افزود:  در بخش دانش‌آموزان دختر نیز که به میزبانی استان فارس در شیراز در رشته‌های تفسیر، نهج‌البلاغه، صحیفه سجادیه، انشای نماز و احکام و در پایه‌های هفتم و هشتم، اول متوسطه، دوم متوسطه، سوم متوسطه و چهارم متوسطه برگزار شد، در رشته تفسیر قرآن پایه هفتم کیمیا دالوند به رتبه دوم دست یافت.همچنین در رشته احکام پایه اول متوسطه مرضیه شیخیان موفق به کسب رتبه اول شد.

یادآور می‌شود، سی و سومین دوره مسابقات سراسری قرآن، عترت و نماز دانش‌آموزان دختر از تاریخ 20 تا 23 مردادماه در دو رشته قرائت و حفظ در مشهد برگزار می‌شود که طی آن 400 دانش‌آموز دختر با یکدیگر به رقابت می‌پردازند.