سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

شش میلیارد تومان خسارت به شاهراه ترانزیتی جنوب کشور وارد شد - نمایش محتوای خبر

 

 

شش میلیارد تومان خسارت به شاهراه ترانزیتی جنوب کشور وارد شد

شش میلیارد تومان خسارت به شاهراه ترانزیتی جنوب کشور وارد شد

مدیرکل راهداری استان لرستان گفت‌: ۵ تا ۶ میلیارد تومان خسارت به پل و دیواره‌های آزادراه خرم زال در جریان بارندگی‌های اخیر واردشده است.

علی زندی فر در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در خرم‌آباد با اشاره به آخرین وضعیت شاهراه ترانزیتی جنوب کشور اظهار داشت: با بازگشایی این آزادراه در حال حاضر ترافیک در این مسیر به‌صورت روان ادامه دارد اما سرعت تردد در این محدوده به علت مشکلاتی که به وجود آمده حدود 20 کیلومتر کمتر از سرعت مجاز آزادراه است.

وی به خسارت‌های وارده به این آزادراه در جریان ریزش‌های اخیر آن اشاره کرد و افزود: هنوز به‌طور قطعی و دقیق خسارت‌های واردشده به این آزادراه برآورد نشده است اما پیش‌بینی می‌شود پنج تا شش میلیارد تومان به پل و دیواره‌های بالادست و پایین‌دست این آزادراه خسارت واردشده باشد.

مدیرکل راهداری استان لرستان بابیان اینکه عملیات تعمیر این آزادراه هیچ‌گونه اختلالی در تردد این مسیر ایجاد نمی‌کند، عنوان کرد: برنامه‌ریزی‌ها به‌منظور تعمیر و مرمت خسارت‌های واردشده به این آزادراه و نیز طراحی پل‌ها از روز گذشته آغازشده و پیش‌بینی می‌شود در صورت محیا بودن شرایط ظرف سه ماه آینده تکمیل و به بهره‌برداری برسد.

وی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تردد در محور جایگزین آزادراه خرم زال همان جاده قدیم پلدختر نیز به سهولت در حال انجام است.

زندی فر با اشاره به ورود موج جدید سامانه بارشی به استان لرستان تصریح کرد: به دلیل وجود مصالح ریزشی در محدوده آزادراه پل زال احتمال ریزش و وارد آمدن خسارت مجدد وجود دارد بنابراین با استقرار نیروهای راهداری استان در این منطقه آمادگی لازم برای مقابله با هرگونه حادثه احتمالی پیش‌بینی‌شده است.