جهش تولید | چهارشنبه، ۷ خرداد ۱۳۹۹

شصت ونه کانون فرهنگی و هنری فعال در شهرستان بروجرد به ثبت رسیده است - نمایش محتوای خبر

 

 

شصت ونه کانون فرهنگی و هنری فعال در شهرستان بروجرد به ثبت رسیده است

شصت ونه کانون فرهنگی و هنری فعال در شهرستان بروجرد به ثبت رسیده است

رئیس دبیرخانه کانونهای فرهنگی و هنری مساجد منطقه ویژه بروجرد گفت: تاکنون 69 کانون فرهنگی و هنری ویژه برادران و 30 کانون ویژه خواهران در این شهرستان مجوز فعالیت دریافت کردهاند.

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، حجت‌الاسلام والمسلمین احمد گودرزی در همایش کانون‌های مساجد منطقه ویژه بروجرد اظهار کرد: تقویت زیرساختهای فعالیت کانونهای فرهنگی و هنری مساجد از اهداف برگزاری این همایش است.

وی با اشاره به لزوم جذب حداکثری نوجوانان و جوانان به شرکت در فعالیت‏‌های کانون‏‌های مساجد عنوان کرد: در این راستا دبیرخانه کانون‏‌های فرهنگی و هنری مساجد شهرستان بروجرد با برگزاری برنامه‏‌های مختلف از جمله کلاس‏‌های آموزشی توانسته است، نقش گسترده‌‏ای در جذب جوانان برای فعالیت در این کانون‏‌ها ایفا کند.

رئیس دبیرخانه کانون‏‌های فرهنگی و هنری مساجد منطقه ویژه بروجرد افزود: با توجه به اهمیت فعالیت کانون‏‌های مساجد در این شهرستان تاکنون چهار کانون تخصصی در حوزههای ولایت‌فقیه، اقتصاد مقاومتی، بهداشت و سلامت و مهدویت به ثبت رسیده است.

گودرزی از فعالیت چهار کتابخانه تخصصی در این شهرستان خبر داد و ادامه داد: با تلاش‏‌های پیگیر دبیرخانه کانون‏‌های مساجد منطقه ویژه بروجرد پیش‌بینی می‏‌شود، تا پایان سال آینده 12 واحد کتابخانه تخصصی دیگر به این مجموعه افزوده شود.

وی با اشاره به اینکه فعالیت کانون‏‌های مساجد شهرستان بروجرد در مجموعه کانون‏‌های استان چشم‌گیر و گسترده است، اضافه کرد: کانون‏‌های مساجد این شهرستان همواره در زمینه‏‌های مختلف فرهنگی، هنری، علمی و مذهبی در استان پیش‏‌قدم بوده و با ارائه برنامه‏‌های فرهنگی و هنری مختلف سهم بسزایی در هدایت قشر جوان جامعه به مساجد داشته است.

رئیس دبیرخانه کانونهای فرهنگی و هنری مساجد منطقه ویژه بروجرد با تاکید بر لزوم تعامل و همکاری ائمه جماعات مساجد و نیز پایگاه‌‏های مقاومت بسیج با برنامه‏‌های کانون‏‌های مساجد عنوان کرد: به منظور ایجاد تعامل در مساجد این شهرستان اقدامات قابل قبولی انجام شده که خود گواهی بر عزم مجموعه کانونهای مساجد در هدایت برنامه‌‏های مساجد به سمت و سوی اتحاد و تعاون است.

گودرزی گفت: کانون‏‌های مساجد شهرستان بروجرد آمادگی کامل دارد در همه برنامه‏‌های فرهنگی و هنری سطح استان و کشور فعالیت کرده و بتواند قدمهای مثبتی در این زمینه بردارد.