رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۷ تیر ۱۳۹۸

شعب اختصاصی رسیدگی به جرائم امر به معروف در بروجرد تشکیل می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

شعب اختصاصی رسیدگی به جرائم امر به معروف در بروجرد تشکیل می‌شود

شعب اختصاصی رسیدگی به جرائم امر به معروف در بروجرد تشکیل می‌شود

رئیس دادگستری بروجرد گفت: شعب اختصاصی رسیدگی به جرائم امر به معروف و نهی از منکر در بروجرد تشکیل می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، حمیدرضا بوالحسنی در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر این شهرستان اظهار داشت: در قانون جدید امر به معروف و نهی از منکر تمامی مصادیق این مهم ذکرشده است.

وی افزود: همچنین در این قانون تمامی نهادهایی که موظف به همکاری در این زمینه هستند بیان‌شده و وظایف آن‌ها شرح داده‌شده است.

رئیس دادگستری بروجرد عنوان کرد: در مجموعه قوانین جدید امر به معروف و نهی از منکر به آمرین به معروفی که در این راه کشته می‌شوند شهید و مجروحان این راه جانباز اطلاق می‌شوند.

بوالحسنی بابیان اینکه دیدگاه غالب در زمینه امر به معروف و نهی از منکر همواره بر مصادیق حجاب و عفاف بوده است، خاطرنشان کرد: باید دانست هرگونه هنجارشکنی خلاف قانون و مقررات از مصادیق بارز منکرات در جامعه محسوب می‌شود.

وی با تأکید بر ضرورت توجه هرچه بیشتر خانواده‌ها به اصول و شاخصه‌های دینی و اعتقادی در خانواده خود، اظهار داشت: وقوع بسیاری از تخلفات در جامعه در ابتدا از بستر خانواده‌ها شکل‌گرفته است به‌گونه‌ای که می‌توان گفت با توانمندی و آموزش خانواده‌ها می‌توان مانع بروز و ظهور بسیاری از هنجارشکنی‌های اجتماعی شد.

رئیس دادگستری بروجرد با تأکید بر حضور متولیان آموزشی شهرستان بروجرد در عرصه‌های آموزشی و آگاه‌سازی، عنوان کرد: حضور کمرنگ و بی تاثیر این نهادها در این امر مهم آن هم در سال های اخیر با توجه به افزایش حجم تهاجم فرهنگی به کشور نمی‌تواند جواب‌گوی مناسب نیاز جامعه در این زمینه باشد.

بوالحسنی تصریح کرد: متاسفانه برخی منکرات در جامعه امروز به صورت یک معروف توسط شهروندان پذیرفته‌شده است بنابراین اصلاح این باور غلط اجتماعی نیازمند شناخت معروف و منکرات در جامعه است.

وی با اشاره به دلایل و زمینه‌های وقوع برخی جرائم در این شهرستان، خاطرنشان کرد: باید دانست برخورد قهری و فقط بازدارنده زمینه وقوع جرائم را در افراد بیشتر کرده و اثربخشی مناسبی ندارد بنابراین باید با اتخاذ تدابیر مناسب در این زمنیه از برخوردهای قهری جلوگیری کرد.