رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

شناخت نیازمندان و مستضعفان از وظایف کمیته امداد است - نمایش محتوای خبر

 

 

شناخت نیازمندان و مستضعفان از وظایف کمیته امداد است

شناخت نیازمندان و مستضعفان از وظایف کمیته امداد است

امام جمعه پلدختر، شناخت نیازمندان و مستضعفان را از وظایف کمیته امداد دانست.

به گزارش خبرگزاری فارس از پلدختر، حجتالاسلام محمد سوری در خطبه‌های نماز جمعه این هفته این شهرستان، اظهار داشت: 14 اسفند سالروز تأسیس کمیته امداد امام خمینی(ره) در سال 57 و آغاز هفته نیکوکاری است که این نهاد تحت نظر مقام معظم رهبری است.

امام جمعه پلدختر، بررسی و شناخت محرومیت‌های مادی و شناسایی افراد آبرومند ولی کم بضاعت و مستضعف از وظایف کمیته امداد دانست و افزود: این نهاد از طریق خودکفا کردن افراد تحت پوشش به وسیله حمایت مالی به صورت وام‌های قرض‌الحسنه می‌تواند کمک خوبی به جامعه کند.

وی با اشاره به 15 اسفند روز منابع طبیعی تصریح کرد: درختکاری یکی از سنت‌های حسنه در دین مبین اسلام است و توصیه‌های زیادی در مبانی دینی ما به کاشت درخت شده است.

سوری با قدردانی از مردم لرستان به خاطر حماسه‌آفرینی و فرستادن دو نفر از مفاخر استان آیت الله مبلغی و آیت الله نیازی به مجلس خبرگان رهبری افزود: پیروز اصلی ملت هستند، مجلس خبرگان رهبری و مجلس شورای اسلامی باید یک واکنش جهادی در همه زمینه‌ها داشته باشند به دشمن وابسته نباشند و در برابر دشمنان ایستادگی کنند.

امام جمعه پلدختر ادامه داد: ضمن قدردانی از مردم پلدختر و کاندیدای این دوره از مجلس شورای اسلامی برخی از کاندیدا به نتیجه انتخابات اعتراض دارند، در نظام مقدس جمهوری اسلامی هر کسی حق اعتراض و دفاع از حق خود را دارد، اما از راه مجاری قانونی.

وی با تأکید به اینکه اعتراض‌ها و حرف‌هایی که زده می‌شود باید مستند باشد، تصریح کرد: اگر افرادی هستند که به دلایلی نتوانستند رأی دهند یا شنیده شده تعرفه اسکن شده وجود دارد از مسئولان تقاضا داریم بررسی کنند.

سوری اضافه کرد: اعتراض باید فقط از راه قانون باشد و آرامش شهرستان حفظ شود.

وی در پایان افزود: همانطور که در روز ثبت نام همه کاندیداها به پذیرفتن قانون اشاره می‌کردند بعد از انتخابات نیز باید این‌گونه باشد و در رأس این قانون، ولایت فقیه است، تبعیت از قانون تبعیت از ولایت است.