رونق تولید ملی | شنبه، ۳ اسفند ۱۳۹۸

شناسایی نقاط بحرانی در حوزه آب روستایی بروجرد - نمایش محتوای خبر

 

 

شناسایی نقاط بحرانی در حوزه آب روستایی بروجرد

شناسایی نقاط بحرانی در حوزه آب روستایی بروجرد

به گزارش خبرگزاری فارس از بروجرد، عبدالرضا عبدی در جلسه شورای مدیریت بحران این شهرستان اظهار کرد: با ایمن‌سازی و رفع برخی مشکلات موجود آن هم با صرف اعتبارات اندک می‎توان بسیاری از عوامل خطرساز در هنگام بروز بحران های احتمالی را حذف کرد.

وی عنوان کرد: شرکت آب و فاضلاب روستایی شهرستان بروجرد آمادگی دارد، در صورت بروز بحران احتمالی آبرسانی به مناطق بحران‎زده را از طریق انتقال تانکرهای حمل آب شرب انجام دهد.

این مسئول بر ضرورت زمینه‎سازی برای بهره‎گیری از همکاری و همفکری مردم در جلوگیری از بروز بحران تاکید و بیان کرد: اکتفا به منابع موجود در دستگاه‎های اجرایی برای مقابله با بروز بحران ناکافی است.

عبدی به ضرورت ایجاد اتاق بحران در فرمانداری شهرستان بروجرد تاکید و خاطر نشان کرد: در صورت تحقق این مهم امکان برقراری ارتباط کاری هماهنگ بین ادارات مختلف در مواقع بروز احتمالی بحران فراهم و شرایط برای مقابله هر چه بهتر با آن تا حصول شرایط عادی فراهم می‎شود.

وی از نبود اعتبارات به عنوان مانعی برای برداشتن گام‎های موثر در جهت مقابله با بحران یاد و تصریح کرد: باید حداقل امکانات لازم برای مواجهه احتمالی با بحران به هر یک از دستگاه‎های اجرایی تزریق شود.

مدیر شرکت آب و فاضلاب روستایی بروجرد یادآور شد: نبود حداقل امکانات در زمان مواجهه با بحران و یا جای خالی اعتباراتی که آمادگی دستگاه‎های اجرایی را برای رویارویی با آن افزایش دهد، در میزان عملکرد ادارات در این باره تاثیرگذار است.

عبدی ادامه داد: با هدف ارائه عملکرد بهینه در مان بروز بحران‎های احتمالی ناشی از حوادثی همچون سیل و سیلاب‎ها یا دیگر حوادث قهری و طبیعی باید ستاد بحران امکانات حداقلی را تامین و تهیه کند.

گفتنی است، در این جلسه با اشاره به لایروبی نهرها و جداول و مهیا بودن ماشین‎آلات لازم از آمادگی نسبی شهرداری بروجرد در بروز احتمالی سیلاب ناشی از بارندگی‎ها در معابر سطح شهر و یا برف‎روبی خیابان‎های اصلی و فرعی در زمان بارش برف خبر داده شد.

همچنین بر هرس کردن شاخه‎های درختان و قطع درختان خشک شده و شناسایی نقاط حادثه‎خیز شهری در زمان بارش برف و باران تاکید شد.