رونق تولید ملی | چهارشنبه، ۱ آبان ۱۳۹۸

شناسنامه فوتبال لرستان در آتش بی‎توجهی می‎سوزد! - نمایش محتوای خبر

 

 

شناسنامه فوتبال لرستان در آتش بی‎توجهی می‎سوزد!

شناسنامه فوتبال لرستان در آتش بی‎توجهی می‎سوزد!

تیم فوتبال خیبر خرمآباد که به دور نهایی لیگ دسته دوم فوتبال باشگاههای کشور صعود کرده، در دریای بیتوجهی مسئولان غرق شده است.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه لرستان، این تیم که بعد از پایان دور رفت رقابتها با 7 امتیاز در رده سوم جدول 6 تیمی قرار دارد از شانس بالایی برای صعود برخوردار بوده ولی مشکلات مالی، نفس خیبریها را تنگ کرده است.

بعد از پایان مرحله اول و با اینکه خیبر توانست به دور دوم صعود کند اما سعید سپهوند سرمربی این تیم به سبب آنجه مشکل مالی عنوان شد، استعفا کرد و بهمن موسوی دستیار وی هدایت تیم را به عهده گرفت.

موسوی نیز در دو بازی روی نیمکت خیبر نشست و با اینکه تیمش 4 امتیاز در 2 بازی اول کسب کرد در اقدامی ناگهانی عطای سرمربیگری را به لقایش بخشید و علی نیکبخت سرمربی آلومینیوم اراک در مرحله اول لیگ که جایش را به مهدی پاشازاده داده بود، عهدهدار نیمکت خیبر شد.

تغییرات در کادرفنی خیلی به خیبر لطمه زد و شرایط این تیم برای صعود به لیگ دسته اول را سختتر کرد. با این حال خیبر در آخرین هفته دور رفت دست به کار بزرگی زد و میزبانش شهرداری ارومیه را مغلوب و شانس صعود را حفظ کرد. با توجه به اینکه تیمهای این مرحله در 2 گروه 6 تیمی قرار دارند و تیمهای اول هر گروه بهصورت مستقیم صعود میکنند و تیمهای دوم باید در دیدارهای رفت و برگشت به مصاف هم بروند تا سومین تیم صعود کننده مشخص شود، خیبر در صورت رفع مشکلات میتواند امیدوارانهتر رقابتها را دنبال کند.

شرایط شناسنامه فوتبال لرستان از اول هم خوب نبود و تیمی که امتیازش متعلق به هیأت فوتبال است کجدار و مریز کار را شروع و با همان شرایط ادامه میدهد و با اینکه کمتر کسی شانس صعود برای این تیم در مرحله گروهی قائل بود اما خیبر در عین ناباوری و با کسب 27 امتیاز از 16 بازی به مرحله دوم صعود و کماکان مشکلات مالی این تیم پابرجاست و مسئولان، کمک و حمایتی نمیکنند.

بیشتر بازیکنان خیبر از طریق فوتبال ارتزاق میکنند و با حقوق ماهیانه 300 یا 400 هزار تومان امرار معاش کرده و با این حال بازهم دست از تلاش برنداشته و با دست خالی به مصاف تیمهای تا دندان مسلح که هزینه میلیاردی کردهاند، میروند و در جنگی نابرابر ایستادگی خوبی داشتهاند.

زمانی برای تیم غیربومی کوثر که به خرمآباد هبه شد، مدیریت ارشد لرستان بسیار هزینه کرد اما متأسفانه به تیمی که همه بازیکنهایش بومی هستند کسی از مسئولان استانی کمک نمیکند.

در این بین به چندین رشتهی ورزشی از طریق مدیریت ارشد استان کمکهای خوبی شده تا در لیگهای مختلف تیمداری کنند اما فوتبال که جایگاه ویژهای در بین اهالی ورزش دارد مورد کملطفی واقع شده و در فصول گذشته نیز تیم گهر دورود به این مشکلات دچار و سرانجام بعد از چند سال، فصل گذشته بهطور کلی منحل شد و فقط خاطرهای از آن تیم که برای اولین بار لرستان را صاحب نماینده در لیگ برتر کرد به جا مانده است.

برخی از بازیکنان تیم خیبر میگویند: «از بس در مورد مشکلات مالی صحبت کردهایم که کلیشهای شده و همه از معضلات تیم ما خبر دارند. کفش فوتبال(استوک) که اولین نیاز یک فوتبالیست است را هم نداریم و با کفشهای دیگران بازی میکنیم. مسئولان در بحث حمایت از تیم فقط شعار میدهند اما در عمل کاری صورت نمیگیرد و هیأت فوتبال تنهاست

به گزارش ایسنا، تیم فوتبال خیبر در سال 1363 تأسیس شد و در سال 65 با برتری برابر تیم قدرتمند پرسپولیس در مرحله نیمهنهایی به فینال جام حذفی راه یافت که در فینال بازی را به ملوان انزلی واگذار کرد و نایب قهرمان شد. این تیم سابقه حضور در لیگ قدس را نیز دارد و بعد از چند سال کنار رفتن از صحنه فوتبال بار دیگر آفتابی شده اما هوایش به شدت ابری است.

به هر حال الان شناسنامه فوتبال این استان به کمک و حمایت مسئولان استانی نیاز دارد و اگر قرار است این شناسنامه باطل نشود کمی همت میخواهد، همتی از جنس صداقت و قبل از آنکه خیلی زود دیر شود.