جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

شهرداران استان لرستان برای مقابله با سیلاب درختان پوسیده را قطع کنند - نمایش محتوای خبر

 

 

شهرداران استان لرستان برای مقابله با سیلاب درختان پوسیده را قطع کنند

شهرداران استان لرستان برای مقابله با سیلاب درختان پوسیده را قطع کنند

مدیرکل بحران استان لرستان گفت: شهرداران لرستان اقدام لازم را برای مقابله با سیلاب‌های احتمالی در استان لرستان انجام دهند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم در خرم‌آباد، رضا آریایی در جمع خبرنگاران این شهرستان به وقوع سیلاب‌های اخیر در استان‌های شمالی کشور اشاره کرد و اظهارداشت: درجریان وقوع طوفان و حوادث اخیر در استان‌های شمالی کشور علت اصلی اخلال در شبکه انتقال نیرو، قطع چند روزه برق و به دنبال آن قطع آب شرب در سطح شهرستان‌ها سقوط درختان خشک و پوسیده  بود.

وی افزود: سقوط درختان خشک برروی پایه‌ها، سیم ها و خطوط انتقال نیرو و تداخل گسترده شاخ و برگ درختان با این خطوط نیرو نیز به دلیل عدم انجام هرس درختان در فصل کاری مناسب بوده است.

مدیر کل بحران استان لرستان به لزوم آمادگی برای مقابله با سیلاب‌های احتمالی در لرستان در فصل پاییز تأکید کرد و گفت: برای حفظ آمادگی و انجام اقدامات پیشگیرانه لازم است که شهرداران استان لرستان ضمن هماهنگی با اداره برق و همزمان با شروع فصل پاییز در کلیه معابر شهری، خیابان ها و بلوارها نسبت به قطع درختان خشک و پوسیده و هرس شاخ و برگ درختان در نقاط بحرانی و محل‌های تلاقی با سیم‌ها و خطوط انتقال نیرو اقدام کنند.

به گزارش تسنیم، در دو سال اخیر وقوع سیلاب در لرستان خسارت زیادی به واحدهای مسکونی شهری و روستایی، بخش کشاورزی، ابنیه، راه‌ها زیر ساخت‌های استان زد به طوری که میزان کل خسارات سیلاب امسال، اردیبهشت ماه 95 چهار هزار و 436 میلیارد ریال اعلام شد.

در ابتدای سال 95 در پی وقوع سیلاب دو هزار و 200 میلیارد ریال خسارت به راه‌ها، ابنیه فنی، پل‌ها، آب شرب، خطوط انتقال برق، معابر شهری و روستایی و پروژه‌های عمرانی و 970 میلیارد ریال به  تأسیسات کشاورزی خسارت وارد شد.