جهش تولید | دوشنبه، ۵ خرداد ۱۳۹۹

شهرداری خرم‌آباد یک میلیارد تومان به خرید تجهیزات آتش‌نشانی اختصاص دهد - نمایش محتوای خبر

 

 

شهرداری خرم‌آباد یک میلیارد تومان به خرید تجهیزات آتش‌نشانی اختصاص دهد

شهرداری خرم‌آباد یک میلیارد تومان به خرید تجهیزات آتش‌نشانی اختصاص دهد

استاندار لرستان ضمن انتقاد از کاهش راندمان کار در دستگاه‌های اجرایی لرستان گفت: راندمان کار در ادارات استان لرستان باید افزایش یابد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، هوشنگ بازوند ظهر امروز در جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر لرستان که در بیت نماینده ولی فقیه در استان برگزار شد اظهارداشت: یکی از ویژگی‌های بارز حضرت سیدالشهداء نسبت به سایرائمه، احیاء امر به معروف و نهی از منکر بوده است.

وی افزود: امام حسین (ع) مکتب جدیدی در باب امر به معروف و نهی از منکر باز و با شهادت خود امر به معروف را احیاء و نهی از منکر را نابود کردند.

استاندار لرستان  به بی رونق شدن فریضه امر به معروف و نهی از منکر در برخی از مجالس اشاره کرد و افزود: جای سوال است که چرا در عرصه اقتصاد مقاومتی تیغ امر به معروف و نهی از منکر برنده نیست و شاهد اختلاس‌های آنچنانی در حوزه اقتصاد می‌شویم.

وی عنوان کرد: با بیان اینکه فریضه امر به معروف در عرصه‌های اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی کمرنگ شده است، عنوان کرد: در عرصه اقتصادی و در بحث تسهیلات بانکی اتفاقات ناگواری در حال وقوع است.

بازوند به پدیده قاچاق کالا در استان اشاره کرد و گفت: اگر امر به معروف و نهی از منکر وجود داشته باشد نباید 50 تا 60 هزار میلیارد تومان  گزارش قاچاق کالا داشته باشیم.

وی با اشاره به انبوه قاچاق کالا در سازمان تملیکی استان بیان کرد: لازم است آسیب‌شناسی در زمینه قاچاق کالا انجام شود.

بازوند تصریح کرد: برای احیاء امر به معروف و نهی از منکر نباید تنها از گوش و زبان انتظار داشته باشیم بنابراین برای انجام این امر مهم باید در سالی که به نام اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل نام‌گذاری شده است اقدام عملی در این زمینه انجام شود.

وی با تأکید بر اینکه برای امر به معروف و نهی از منکر باید کارهای گروهی انجام شود، اظهارداشت: اگرعزم جدی برای اجرای امر به معروف و نهی از منکر وجود داشته باشد بسیاری از مشکلات اجتماعی و فرهنگی جامعه حل می‌شود.

استاندار لرستان با انتقاد از کم‌کاری کارکنان در ادارات استان، افزود: چرا باید در ادارات راندمان کار 45 دقیقه باشد بنابراین در این راستا انتظار می‌رود مدیران متذکر شوند.

وی عنوان کرد: یکی از کارهایی که راندمان کار را بالا می‌برد توجه به مسئله امر به معروف و نهی از منکر است که باید ادارت انجام دهند اما متاسفانه انجام نمی‌شود پس اگر به دنبال بهره‌وری و اقتصاد مقاومتی هستیم باید راندمان کار را افزایش دهیم.

بازوند بیان کرد: یکی از رویکردهای اصلی اقتصاد مقاومتی که به عنوان یک دستور و فتوا که از سوی مقام معظم رهبری مطرح شده است، موضوع بهره‌وری است که نباید کاهش پیدا کند.

وی در رابطه با آتش‌سوزی پاساژ قائم خرم آباد نیز تصریح کرد: از آنجا که سال 88 نیز این پاساژ دچار آتش‌سوزی شده آتش باید علت یابی در این زمینه انجام شود.

استاندار لرستان با بیان اینکه بخش عمده‌ای از برق این پاساژ غیر مجاز وصل شده است، گفت: در پی این آتش‌سوزی با وجود اینکه برق اصلی قطع شده بود اما حدود 60 درصد از برق پاساژ وصل بود که این خیلی بد است و همین سیم کشی‌های غیر مجاز خود سبب حادثه می‌شود.

وی ضمن انتقاد از کند بودن مهار این حریق عنوان کرد: سال گذشته 500 میلیون تومان برای خرید تجهیزات به شهرداری خرم‌آباد پرداخت شد و اکنون نیز انتظار می‌رود شهرداری از 60 میلیارد تومان اعتبار دارایی یک میلیارد تومان را به خرید تجهیزات اختصاص دهد.