جهش تولید | یک‌شنبه، ۹ آذر ۱۳۹۹

شهرداری نیازمند سرمایه‌گذاری در بخش خصوصی است - نمایش محتوای خبر

 

 

شهرداری نیازمند سرمایه‌گذاری در بخش خصوصی است

شهرداری نیازمند سرمایه‌گذاری در بخش خصوصی است

رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر بروجرد گفت: بر اساس ماده 44 قانون اساسی امکان جذب سرمایه‌گذار خصوصی در شهرهای بالای 200 هزار نفر وجود دارد.

موسی نیکوکار در گفت‏‌وگو با خبرنگار فارس در بروجرد با اشاره به مشکلات پیش‌روی شهرداری بروجرد، عنوان کرد: به نظر می‏‌رسد، تنها راه برون‌رفت از موانع پیش‌روی شهرداری در مدیریت بحران و پرداخت بدهی‏‌های معوقه آن، سرمایه‌گذاری بخش خصوصی و ایجاد زمینه‌‏های مشارکتی برای رسیدن به درآمد پایدار در این حوزه است.

وی با اشاره به اقدام عاجل شهرداری در رفع تکلیف نیروهای آماده بازنشستگی، اظهار کرد: بازنشستگی نیروهای مازاد در این نهاد به رفع بسیاری از مشکلات حقوقی کارکنان دیگر کمک شایانی می‏‌کند و در این راستا شورای اسلامی شهر در نظر دارد با پیگیری خود شرایط را برای بازنشستگی این نیروها تسهیل کند.

رئیس کمیسیون عمران شورای شهر بروجرد با اشاره به مواد قانون شهرداری‏‌ها مصوب سال 86، یادآور شد: تمام املاکی که بافت فرسوده محسوب می‏‌شوند و مالکین آنها قصد ساخت و ساز این املاک را دارند، از 50 درصد بخشودگی عوارض برخوردار می‏‌شوند.

نیکوکار با اشاره به وجود 264 هکتار بافت فرسوده در شهرستان بروجرد، اضافه کرد: این بافت با شرایط فعلی آن که نفوذناپذیر، ناپایدار و دارای ریزدانه‏‌های فراوان است، شرایط را برای خدمات‌رسانی به این بخش از بافت فرسوده دشوار کرده است.

وی تاکید کرد: شهرداری با اجرای پروژه آسفالت معابر شهری در راستای آسفالت خیابان‌‏های تختی، باهنر، بلوار شهید بروجردی و همچنین بابت کف‌سازی، کف‌پوش و بهسازی معابر و بتون‌ریزی کوچه‌‏ها اقدام کرده و در این راستا مبالغ قابل توجهی هزینه کرده است.