رونق تولید ملی | پنج‌شنبه، ۲۵ مهر ۱۳۹۸

شهردار الیگودرز هفته آینده معرفی می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

شهردار الیگودرز هفته آینده معرفی می‌شود

شهردار الیگودرز هفته آینده معرفی می‌شود

رئیس شورای اسلامی شهر الیگودرز گفت: مراسم معارفه شهردار جدید الیگودرز هفته آینده با حضور مسئولان استانی و شهرستانی برگزار می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از الیگودرز، محمد نبی عسگری در سومین برنامه شب‌های انقلاب به دلایل استیضاح شهردار سابق اشاره و اظهار کرد: شورای شهر برنامه‌هایی تدوین کرد که شهردار باید آنها را اجرایی می‌کرد، اما متأسفانه این خواسته محقق نشد و اعضای شورا با اکثریت آراء تصمیم به استیضاح وی گرفتند.

وی افزود: شورای شهر بلافاصله غلام عباس یاراحمدی که از شهرداران توانمند و با سابقه‌ای درخشان است را به عنوان شهردار انتخاب کرد و در حال حاضر نیز مراحل قانونی تأیید حکم و صلاحیت وی به پایان رسیده و هفته آینده به طور رسمی معرفی می‌شود و یقیناً با حضور شهردار جدید مشکلات کاهش یافته و سعی می‌کنیم، عقب‌ماندگی‌ها را جبران کنیم.

رئیس شورای اسلامی شهر الیگودرز از زحمات محرابی سرپرست شهرداری تقدیر کرد و متذکر شد: در این مدت شهرداری نسبت به خدمت‌رسانی به مردم کوتاهی نکرده و نگذاشته است، وقفه‌ای پیش بیاید.

عسگری با اشاره به شایعاتی مبنی بر وجود اختلاف بین اعضای شورای شهر، گفت: هیچ‌گونه اختلافی بین اعضای شورای شهر وجود ندارد و تمامی اعضای این نهاد که از افراد باسابقه و متخصص هستند با همدلی و وحدت در جهت خدمت به مردم از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند.

وی به مشکلات موجود مبلمان شهری اشاره کرد و افزود: یقیناً مردم نیاز به خدمات دارند و انتظارات آن‌ها به حق است، اما در حال حاضر بیش از 70 درصد آسفالت معابر و کوچه‌های سطح شهر و حدود 70 درصد جداول و انهار خراب است و نیاز به بازسازی و مرمت دارد.

رئیس شورای شهر الیگودرز به اقدامات صورت گرفته توسط شورای شهر و شهرداری اشاره کرد و توضیح داد: با توجه به اینکه مردم سهام‌دار اصلی شهرداری هستند و باید منافع آن‌ها حفظ شود، قرارداد آسفالت را امسال با قیمت واقعی تنظیم کردیم، در حالی که در زمان شورای قبلی قرارداد آسفالت با قیمتی معادل پنج برابر قیمت فعلی منعقد شده بود.

وی افزود: بر این اساس قرارداد جدول نیز که در گذشته براساس هر متر 127 هزار تومان به پیمانکار واگذار شده بود، امسال با هر متر 56 هزار تومان واگذار شد که این نشانه توجه و حساسیت شورای چهارم به اموال مردم و منفعت شهرداری است.

عسگری ادامه داد: در این مدت احداث میدان میوه و تره بار، احداث شرکت جامه‌دوزان با مشارکت بخش خصوصی، انجام توافقی با سودآوری 10 میلیارد تومان برای شهرداری با اداره‌کل راه و شهرسازی استان، توافق با مالکان جلال‌آباد، تشکیل اتاق فکر و پژوهش‌سرا و تدوین طرح احداث چند میدان و بلوار در ورودی‌های شهر را انجام داده‌ایم.

وی ضمن تقدیر از پیگیری‌های توکلی نماینده مردم الیگودرز در مجلس یادآور شد: با توجه به مشکلات موجود در مبلمان شهری مبلغ چهار میلیارد و 200 میلیون تومان با پیگیری نماینده الیگودرز به شهرداری اختصاص یافت که تاکنون 700 میلیون تومان آن تحقق یافته و مابقی نیز تا پایان سال جذب می‌شود.

لازم به ذکر است، در این مراسم شهروندان به صورت شفاهی و کتبی سئوالات خود را مطرح کردند که عمده آنها در رابطه با دلایل استیضاح شهردار سابق الیگودرز بود.