رونق تولید ملی | سه‌شنبه، ۶ اسفند ۱۳۹۸

شهردار خرم‌آباد انتخاب شد - نمایش محتوای خبر

 

 

شهردار خرم‌آباد انتخاب شد

شهردار خرم‌آباد انتخاب شد

یحیی عیدی بیرانوند با حضور مسئولان استانی پس از سه ماه سرپرستی به‌عنوان شهردار خرم‌آباد معرفی شد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، یحیی عیدی بیرانوند روز یکشنبه با حضور مسئولان استانی پس از سه ماه سرپرستی به‌عنوان شهردار خرم‌آباد معرفی شد.

در 18 دی‌ماه 93 و در صد و دومین جلسه علنی و رسمی شورای اسلامی شهر خرم‌آباد یحیی عیدی بیرانوند تنها کاندیدای شهرداری خرم‌آباد به‌عنوان سرپرست شهرداری خرم‌آباد منصوب شده بود.

نماینده شوراهای اسلامی استان لرستان در شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان لرستان در سال 1381، نماینده سازمان شهرداری‌های کشور و رئیس کمیته حل اختلاف سازمان اتوبوس‌رانی بروجرد در سال‌های 1389-1390 ازجمله سوابق کاری شهردار خرم‌آباد است.

رییس مجمع مشورتی شوراهای استان لرستان در سال‌های 1380- 1382 و مدیرعامل سازمان پایانه‌های مسافربری شهرداری خرم‌آباد در سال‌های 1389-1390 و مدیرعامل سازمان میدان‌ها و ساماندهی مشاغل شهری شهرداری خرم‌آباد در سال 1390 تا سال 93 از دیگر سوابق کاری عیدی بیرانوند است.

مسئولیت سرپرستی شهرداری خرم‌آباد را پیش از عیدی بیرانوند و تا تاریخ 18 دی‌ماه 93 سیاوش سپهوند بر عهده داشت و پیش از وی نیز محمد مهرابی به‌عنوان شهردار خرم‌آباد ایفای مسئولیت می‌کرد که در 29 آبان ماه سال 93 استیضاح شد و بارأی 9 نفر از اعضای شورای شهر خرم‌آباد از مسئولیت کنار گذاشته شد.

برکناری محمد مهرابی از شهرداری خرم‌آباد پس از کمتر از 9 ماه شهرداری در حالی رخ داد که بعد از شش ماه بلاتکلیفی شهرداری و اداره شدن مهم‌ترین شهر استان لرستان با سرپرستی، حکم مهرابی در یکم اسفندماه سال 92 صادر و مراسم معارفه وی در سوم اسفندماه برگزارشده بود.

صندلی شهرداری خرم‌آباد که در سال 1303 تأسیس‌شده در طول سال‌های گذشته همواره صندلی لرزانی بوده به‌طوری ‌که عمر مدیران شهری خرم‌آباد بسیار کوتاه بوده و همین امر برنامه‌ریزی در حوزه مدیریت شهری را با چالش‌های جدی مواجه کرده است.