رونق تولید ملی | شنبه، ۳۱ فروردین ۱۳۹۸

شهردار خرم‌آباد در صورت عدم پاسخگویی به شورای شهر استیضاح می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

شهردار خرم‌آباد در صورت عدم پاسخگویی به شورای شهر استیضاح می‌شود

شهردار خرم‌آباد در صورت عدم پاسخگویی به شورای شهر استیضاح می‌شود

رئیس شورای شهر خرم‌آباد گفت: روند قانونی استیضاح شهردار خرم‌آباد در صورت عدم پاسخگویی به اعضای شورای شهر پیگیری می‌شود.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از خرم‌آباد، محمد حسین پور در جلسه علنی شورای شهر اظهار داشت: شورای شهر رابط بین مردم و شهرداری است و تعهد اصلی آن علاوه بر رعایت قانون به‌عنوان تکلیف شرعی و وظیفه قانونی رعایت حرمت شهروندان و انعکاس خواسته‌های آن‌ها به‌تمامی دستگاه‌های مدیریت شهری است.

وی بابیان اینکه شورای شهر محل ارائه مشکلات مردم است افزود: کارگران فضای سبز خرم‌آباد 11 ماه حقوق معوقه دارند که باید مشکلات عدم دریافت حقوق آن‌ها به‌طور کامل بررسی شود بنابراین دستور جلسه به حالت تعلیق درآمده تا مشکلات آن‌ها بررسی شود.

رئیس شورای شهر خرم‌آباد با اشاره به ادعای دریافت چک از سوی برخی اعضای شورای شهر خرم‌آباد عنوان کرد: متأسفانه برخی اعضای شورای شهر و افرادی که خود را مطلع می‌دانند با بی‌توجهی به حرف‌های خود که ممکن است بار حقوقی داشته باشد و تعهدی که نسبت به مطالب خوددارند به اعضای شورای شهر تهمت دریافت چک زده‌اند که این امر قابل‌پیگیری است.

وی تصریح کرد: انتظار می‌رود افرادی که این ادعا را داشته‌اند در مقابل این تهمت پاسخگو باشند چرا که اعضای شورا هیچ‌ یک به دنبال رانت نبوده‌اند و این تهمتی است که قابل‌پیگیری است.

حسین پور با بیان اینکه اعضای شورای شهر خرم‌آباد در انتصابات شهرداری دخالتی نکرده‌اند گفت: شورای شهر به‌ هیچ‌ وجه در انتصابات دخالت نمی‌کند چرا که شهردار در این زمینه اختیار تام دارد اما باید تلاش کند در این‌گونه اقدامات را در راستای برطرف کردن مشکلات انجام دهد چرا که کسی که حقوق معوقه دارد باید با درایت رفتار کند.

وی خاطرنشان کرد: تغییر لازم است اما این تغییرات باید در راستای بهبود و تسهیل در خدمات و رفع مشکلات انجام شود نه اینکه به‌نوعی گریز از مشکلات باشد بنابراین از شهردار انتظار می‌رود در مقابل قانون و تعدادی از اعضای شورا پاسخگو باشد و در صورتی‌ که اگر وی نتواند شورا را قانع کند روند استیضاح شهردار به‌ صورت قانونی انجام می‌شود.