رونق تولید ملی | دوشنبه، ۳۱ تیر ۱۳۹۸

شهردار در مورد حادثه سیلاب خرم آباد از خود رفع مسئولیت نکند - نمایش محتوای خبر

 

 

شهردار در مورد حادثه سیلاب خرم آباد از خود رفع مسئولیت نکند

شهردار در مورد حادثه سیلاب خرم آباد از خود رفع مسئولیت نکند

عضو شورای شهر خرم آباد با اشاره به حادثه سیلاب در این شهر گفت: مدیریت شهر بر عهده شهردار بوده و نباید در این زمینه از خود رفع مسئولیت کند.

به گزارش خبرنگار مهر، رضا حاصلی ظهر سه شنبه در جلسه فوق العاده شورای شهر خرم آباد که با موضوع گزارش شهرداری درخصوص آبگرفتگی معابر شهر بر اثر وقوع سیلاب شب گذشته برگزار شد، اظهار داشت: مردم در خصوص مشخص شدن علت وقوع موضوعات پیش آمده در جریان سیل شب گذشته در شهر کنجکاو بوده و می خواهند علت را بدانند.

فوت دختر دانشجو در سیلاب خرم آباد احساسات مردم را جریحه دار کرد

وی در پاسخ به انتقاد برخی افراد حاضر در جلسه مبنی بر اظهار نظرهای مطرح شده در فضای مجازی در خصوص سیل شب گذشته خرم آباد گفت: اینکه هنگام وقوع بحران بگوییم کسی نباید در این زمینه حرف بزند و بحثی داشته باشد موضوعی بسیار جالب است زیرا مردم خود هر کدام یک رسانه بوده و مسائل به سرعت از سوی آن ها بازتاب داده می شود.

این عضو شورای شهر خرم آباد افزود: مطالب مطرح شده در فضاهای مجازی از سوی مردم شاید به خاطر وجود دغدغه های آن ها در حوزه مدیریت شهری بوده و این گونه نیست که همه مردم در این فضاها به دنبال گرفتن انتقام از فردی بوده و بخواهند با این مسائل بازی کنند.

حاصلی با تاکید بر اینکه شدت حادثه رخ داده در سیل خرم آباد که منجر به فوت دختری دانشجو شد احساسات مردم را جریحه دار کرده است، عنوان کرد: جریحه دار شدن احساسات مردم هم در دنیای واقعی و هم مجازی قابل لمس است لذا بیان مطالب مطرح شده در فضای مجازی جنبه تفریح و تفنن ندارد.

وی با بیان اینکه مدیر خوب کسی است که با وضع موجود بتواند مدیریت کند، تصریح کرد: درد ما نبود منابع مالی نبوده بلکه تشخیص های نابجا و سلب مسئولیت کردن از خود است.

تذکر شفاهی اعضای شورای شهر به شهردار خرم آباد

این عضو شورای شهر خرم آباد گفت: شهردار خرم آباد می گوید در سیستم های نرم افزاری ما اطلاعات زیادی جمع آوری شده به طوری که می دانیم تیرهای چراغ برق شهر هر کدام در چه جایی قرار دارند ولی با این وجود شهرداری نمی داند پمپ زیرگذر امام حسین (ع) شهر سوخته و این امر باعث شد هزاران متر مکعب آب در بارندگی های دیروز در زیرگذر جمع شود.

حاصلی با بیان اینکه در جریان سیل دیشب خسارات مالی، روحی و روانی زیادی برای مردم خرم آباد ایجاد شد، ادامه داد: آب های خیابان شورا به راحتی با یک بیل مکانیکی می توانست جمع آوری شده و به مجاری مختلف تقسیم شود تا آب اینهمه بالا نیاید که کسی جلودار آن نباشد و این کار دیگر نیازی به هزینه های میلیاردی نداشته بلکه به مدیریت نیاز داشت.

وی با اشاره به اینکه اعضاء شورای شهر بارها در خصوص نبود طرح جامع ترافیکی و نبود طرح دفع آب های سطحی به صورت شفاهی به شهردار تذکر داده اند، بیان داشت: بارها تذکر داده ایم که پروژه زیرگذر بهارستان علاوه بر مشکلات فعلی فاقد سیستم دفع آب های سطحی بوده و با دست خود در حال ایجاد یک نقطه حادثه خیز هستیم ولی شهردار گفت که جای هیچ نگرانی وجود ندارد.

این عضو شورای شهر خرم آباد با بیان اینکه حفظ امنیت مردم شوخی بردار نیست، افزود: با ساخت زیرگذر بهارستان در آینده باید منتظر حوادث بزرگی برای مردم باشیم.

شهردار در مورد حادثه سیلاب از خود رفع مسئولیت نکند

حاصلی با اشاره به اینکه خودروهای گیر افتاده در زیرگذر میدان امام حسین (ع) تا ساعت دو نیم شب از آب بیرون کشیده نشده بودند، ادامه داد: چرا تا ساعت ها بعد از وقوع سیل این خودروها از آب بیرون کشیده نشدند.

وی با تاکید بر اینکه همه ما باید بپذیریم که مسئولیت پذیر باشیم، عنوان کرد: فرهنگ معذرت خواهی ریشه در آداب و رسوم دینی و ملی ما دارد ولی نوع گفتمانی که اکنون در جریان است مبنی بر اینکه آرام رفتار کرده و طوری وانمود کنید که اتفاقی نیفتاده است اصلا برازنده مردم نیست و آیا بالاتر از جان انسان چیزی وجود دارد.

این عضو شورای شهر خرم آباد با اشاره به اینکه در حادثه رخ داده برای دختر دانشجو عوامل زیادی دخیل بوده خطاب به شهردار گفت: وقتی بحث مقصر مطرح می شود باید منصفانه به آن پرداخت و از آنجا که مدیریت شهر بر عهده شهرداری است نباید از خود رفع مسئولیت کرده و بگوییم علت این حوادث مربوط به اقدامات گذشتگان است که این حرف اصلا قابل قبول نیست.

حاصلی با تاکید بر اینکه باید به طور جدی به موضوع حادثه شب گذشته خرم آباد پرداخت شود، ادامه داد: چرا شهرداری خرم آباد برای هیچ موضوعی برنامه نداشته و شهر با روزمرگی اداره می شود در حالی که هنگامی شهردار انتخاب شد از او انتظار می رفت با توجه به تجربه های قبلی خود با طرح و برنامه جلو بیاید.

وی گفت: نمی توان از کنار موضوعات رخ داده در شهر گذشت البته به دنبال مقصر دانستن کسی نیستیم در عین حال با کسی هم تعارف نداریم و می خواهیم عادلانه با این موضوعات برخورد شود زیرا اگر امروز به این حادثه رسیدگی نشود معلوم نیست در آینده چه اتفاقاتی بیفتد.