رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۲ مهر ۱۳۹۸

شهردار دورود استیضاح می‌شود - نمایش محتوای خبر

 

 

شهردار دورود استیضاح می‌شود

شهردار دورود استیضاح می‌شود

بر اساس اعلام شورای اسلامی شهر دورود شهردار این شهر استیضاح می‌شود.

به گزارش خبرگزاری فارس از دورود، پس از کشمکش‌های چند هفته گذشته مابین چند تن از اعضای شورای اسلامی شهر دورود و شهردار این شهر مبنی بر وجود انتقاداتی بر برخی از اقدامات انجام شده توسط عزت‌الله چراغی شهردار دورود در مدت یک سال گذشته و طرح سؤال برخی از اعضای شورای شهر، جلسه طرح سؤال از شهردار شهر دورود برگزار شد.

در پی این جلسه و پاسخگویی چراغی به سؤالات برخی از اعضای شورای شهر، سه نفر از این اعضا از پاسخ‌های شهردار قانع نشده و خواستار طرح این سؤالات در جلسه استیضاح شدند که بر اساس‌ قانون و طی نامه‌ای که با امضای حسن امیدیان رئیس شورای اسلامی شهر دورود خطاب به شهردار دورود آمده است، شاهد استیضاح شهردار دورود پس از این کشمکش‌ها هستیم.

در ادامه شاهد متن و تصویر نامه ابلاغ استیضاح شهردار دورود که در اختیار خبرگزاری فارس قرار گرفته است، بدین شرح است:

شهردار محترم دورود

سلام‌علیکم

احتراماً با استناد به ماده 73 قانون تشکیلات وظایف و اختیارات شوراها نظر به عملکرد یک‌ساله حضرت‌عالی در سمت شهردار دورود و با عنایت به تذکرات در جلسات رسمی شورا و سؤالات مطروحه در جلسه 23/8/94 به سؤالات مذکور پاسخ دادید، لذا تعدادی از اعضای شورای شهر از پاسخ شما قانع نشدند و موارد به‌صورت استیضاح مطرح گردید؛ لذا مقتضی است حداکثر ظرف ده روز از تاریخ ابلاغ این نامه در جلسه رسمی شورا با هماهنگی هیئت‌رئیسه حضور یافته و پاسخگو باشید:

1- عدم توجه به قوانین شهرداری و رعایت نکردن قوانین موجود من‌جمله ماده 79 قانون شهرداری و 28 قانون آئین‌نامه مالی شهرداری‌ها در خصوص بودجه سال 93 و عدم ارسال تفریغ بودجه و متمم بودجه به‌موقع استناد به ماده 67 و عدم رعایت بودجه 94.

2- عدم پرداخت حق بیمه کارگران و کارمندان شهرداری به‌موقع که این خود تضییع حقوق شهرداری و کارگران و اینکه مشمول جریمه چنددرصدی در پرداخت گردیده است.

3- عدم گزارش عملکرد شش‌ماهه شهرداری اعم از بدهی – درآمد و هزینه؛ استناد به ماده 71 قانون شهرداری‌ها و اعلان عمومی.

4- عدم توجه به نخاله‌های ساختمانی و پخش آن در اطراف فضای سطح شهر و تخریب محیط‌زیست اطراف استناد به تبصره چهار بند دو ماده 55.

5- افزایش معاونت‌های شهرداری بدون توجه به چارت سازمانی مصوب و عدم رعایت ماده 54 قانون شهرداری‌ها.

6- استفاده از مأموریت اداری کارکنان اداری خارج از مجموعه شهرداری بدون اخذ مجوز شورای شهر و پرداخت حقوق اضافه‌کار و سایر مزایا بدون مصوبه از شورا و عدم توجه به ماده‌قانون شهرداری‌ها.

7- عدم توجه به سد معبر و گسیختگی در سد معبر و نارضایتی عموم مردم از وضعیت سد معبر و رعایت نکردن تبصره یک‌بند دو ماده 55.

8- عدم توجه به بنده پنج ماده 55 و شیوع تکدی‌گری در سطح شهر توسط متکدیان غیر دورودی.

9- عدم اجرای مصوبات شورای شهر در خصوص ساماندهی صنوف آلاینده – ورودی شهر – آرامستان و...

10- عدم توجه به تذکرات اعضای شورا در نظارت کارهای عمرانی.

11- اجرای المان‌های شهری در سطح معابر و میدان‌ها بدون هماهنگی و مجوز شورا بوده ازجمله تغییر المان میدان شهدای هفتم تیر و نصب نرده‌های جداکننده وسط خیابان امام حسین(ع).

12- عدم پیگیری پروژه‌های در حال اجرای شهرداری ازجمله بازگشایی خیابان فاطمیه.

حسن امیدیان رئیس شورای اسلامی شهر دورود

نامه استیضاح شهردار دورود

به گزارش فارس، استیضاح عزت‌الله چراغی شهردار دورود از سوی برخی از اعضای شورای اسلامی شهر این روزها در شرایطی مطرح می‌شود که با نگاهی به عملکرد 14 ماهه وی در شرایط سخت مالی و انباشت بدهی‌های میلیاردی شهرداری که ناشی از دوره‌های گذشته است و با مقایسه با دوره‌های پیشین عملکرد قابل قبولی داشته است و با یک بررسی میدانی در سطح شهر دورود شاهد رضایت نسبی از عملکرد مدیریت شهری دورود در این دوره هستیم.

کاهش هزینه‌های بی‌مورد و جلوگیری از ریخت‌وپاش‌ها، اجرای برنامه‌های مدیریت شهری بر اساس طرح و برنامه‌ریزی مشخص و همچنین ارائه خدمات مناسب شهری باوجود مشکلات مالی با بهره‌گیری از امکانات موجود از ویژگی‌های دوره مدیریتی چراغی در دوران تصدی شهرداری دورود بوده است.

طرح مسائلی همچون نخاله‌های ساختمانی، مشکلات سد معبر، تکدی‌گری صنوف آلاینده، ورودی‌های شهر، آرامستان، نصب المان‌های شهر در این استیضاح می‌تواند بسیار جالب‌توجه باشد، چراکه این مشکلات سابقه‌ای دیرینه در شهر دورود دارد، سابقه‌ای شاید بیشتر از سن تشکیل شوراهای شهر در کشور.

در این شرایط باید منتظر برگزاری جلسه استیضاح شهردار دورود ماند و دید آیا عزت‌الله چراغی می‌تواند در پاسخ به سؤالات این سه عضو شورای شهر از اقدامات خود دفاع کند و دوباره در کرسی شهرداری دورود ابقاء شود یا خیر.