رونق تولید ملی | دوشنبه، ۲۹ مهر ۱۳۹۸

شهرستان الیگودرز با کمبود فضای آموزشی مواجه است - نمایش محتوای خبر

 

 

شهرستان الیگودرز با کمبود فضای آموزشی مواجه است

شهرستان الیگودرز با کمبود فضای آموزشی مواجه است

فرماندار الیگودرز گفت: شهرستان الیگودرز با کمبود فضای آموزشی مواجه است به طوری که در سطح شهر و روستا به 46 مدرسه دیگر نیاز دارد.

ولی‌‌الله میرزایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در الیگودرز، اظهار داشت: درمجموع شهرستان الیگودرز به‌استثنای مدارس غیردولتی دارای 357 فضای آموزشی است که 113 فضای آن در بخش ززو ماهرو فعال است.

وی به کمبود فضای آموزشی در این شهرستان اشاره کرد و افزود: در سطح شهرستان الیگودرز 22 مدرسه دو شیفته وجود دارد که این خود نشان‌دهنده کمبود فضای آموزشی در این شهرستان است.

فرماندار الیگودرز بابیان اینکه در سطح شهرستان الیگودرز 163 مدرسه تخریبی وجود دارد، عنوان کرد: از این تعداد 140 مدرسه تخریبی مربوط به شهر الیگودرز و 23 مدرسه دیگر نیز مربوط به ززو ماهرو است.

وی با اشاره به اینکه حدود 46 درصد از مدارس شهرستان الیگودرز تخریبی است، بیان کرد: در این شهرستان 84 مدرسه پیش‌ساخته و کانکس وجود دارد که دانش‌آموزان در آن‌ها مشغول تحصیل هستند.

میرزایی تعداد دانش‌آموزان شهرستان الیگودرز را ( به‌استثنای دانش‌آموزان مدارس غیردولتی) 20 هزار و 918 نفر برشمرد و گفت: شهرستان الیگودرز در سطح شهر و روستا به 46 مدرسه دیگر نیاز دارد که در این زمینه شهر الیگودرز با کمبود 31 و ززو ماهرو با 15 فضای آموزشی مواجه است.

وی بابیان اینکه امسال درمجموع دو میلیارد و 186 میلیون تومان به حوزه آموزش‌وپرورش شهرستان الیگودرز اختصاص یافت، افزود: این اعتبار برای همه برنامه‌های آموزش‌وپرورش ازجمله تعمیر، تجهیز، فراهم کردن فضای ورزشی و دیگر برنامه‌ها اختصاص داده‌شده است.