جهش تولید | یک‌شنبه، ۲۸ دی ۱۳۹۹

شهرستان بروجرد با کمبود مکان‌های آموزشی مواجه است - نمایش محتوای خبر

 

 

شهرستان بروجرد با کمبود مکان‌های آموزشی مواجه است

شهرستان بروجرد با کمبود مکان‌های آموزشی مواجه است

مدیر آموزش و پرورش بروجرد گفت: شهرستان بروجرد با مشکل کمبود مکان‌های آموزشی به ویژه در مقطع آموزش ابتدایی مواجه است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، جمشید ابوالفتحی ظهر روز سه شنبه در آئین جشن شکوفه‌ها در یکی از آموزشگاه‌های بروجرد اظهار داشت: در سال تحصیلی جدید بیش از 4 هزار دانش آموز کلاس اولی در آموزشگاه‌های این شهرستان بهار تعلیم و تربیت خود را جشن می‌گیرند.

وی با بیان اینکه در سال تحصیلی جاری 50 هزار دانش‌آموز در مقاطع مختلف تحصیلی ثبت نام کرده‌اند، افزود: این تعداد از دانش‌آموزان در 420 واحد آموزشی در شهرستان بروجرد با بهره‌گیری از حضور 5 هزار معلم در پایه‌های مختلف تحصیلی مشغول به تحصیل می‌شوند.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد با اشاره به کمبود فضاهای آموزشی در مقاطع مختلف تحصیلی خاطرنشان کرد: متاسفانه شهرستان بروجرد به ویژه در سال‌های اخیر با مشکل کمبود مکان‌های آموزشی به ویژه در مقطع آموزش ابتدایی مواجه بوده است که در این راستا تلاش می‌شود با استفاده از ظرفیت‌های حضور خیران مدرسه ساز در نقاط مختلف این شهرستان واحدهای آموزشی احداث شود.

ابوالفتحی با اشاره به تجهیز و آماده سازی بیش از دو هزار و 36 کلاس درس در شهرستان بروجرد عنوان کرد: رنگ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌آمیزی، نوسازی و خرید میز و نیمکت، تجهیز سرویس‌های بهداشتی و خرید لوازم و تجهیزات آموزشی برای مدارس مختلف از جمله اقدامات آماده سازی مدارس شهرستان بروجرد برای حضور دانش‌آموزان است.

وی بیان کرد: در زمینه توزیع کتب درسی هیچ گونه کمبودی امسال در سطح مدارس شهرستان بروجرد وجود ندارد و کتب درسی با حضور دانش‌آموزان پایه ابتدایی در مدارس در اختیار آنها قرار می‌گیرد و دانش آموزان دیگر مقاطع تحصیلی نیز می‌توانند با مراجه به کتابفروشی‌های سطح شهر نسبت به تهیه کتب درسی خود اقدام کنند.

مدیر آموزش و پرورش بروجرد خاطرنشان کرد: زنگ مهر امسال صبح فردا با حضور مسئولان استانی و شهرستانی در مدرسه امام حسن مجتبی(ع) که یادمان شهدای دانش آموز این شهرستان است، نواخته می‌شود.