سال تولید، پشتیبانی‌ها و مانع زدایی‌ها | یک‌شنبه، ۲۲ فروردین ۱۴۰۰

شهرستان بروجرد قابلیت تبدیل شدن به مقصد گردشگری را دارد - نمایش محتوای خبر

 

 

شهرستان بروجرد قابلیت تبدیل شدن به مقصد گردشگری را دارد

شهرستان بروجرد قابلیت تبدیل شدن به مقصد گردشگری را دارد

فرماندار بروجرد گفت: شهرستان بروجرد با توجه به ظرفیت‌های فراوان تاریخی، فرهنگی، مذهبی و طبیعی قابلیت تبدیل شدن به مقصد گردشگری را دارد.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بروجرد، علی کورانی‌فر روز دوشنبه در جلسه ستاد تسهیل سفر و خدمات نوروزی با اشاره به شعار امسال سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری کشور اظهار داشت: شعار سال 96 این سازمان خدمات متنوع و سفر متفاوت انتخاب‌شده و به این معنی است که سازمان میراث فرهنگی قصد دارد خدماتی متفاوت از سال‌های گذشته به گردشگران و مسافران نوروزی ارائه دهد.

وی مهم‌ترین ظرفیت شهرستان بروجرد را در زمینه گردشگری دانست و افزود: گردشگری برای استان لرستان به‌مثابه یک چاه نفت است که می‌تواند بسیاری از مشکلات این استان و در رأس آن شهرستان بروجرد را با توجه به ظرفیت‌های فراوان گردشگری خود رفع کند.

فرماندار بروجرد توسعه زمینه‌های گردشگری را از آسان‌ترین راه‌ها برای رونق کسب‌وکار و ایجاد درآمدی پایدار برای شهروندان برشمرد و بیان کرد: در صورت رونق این صنعت منافع آن برای عموم شهروندان خواهد بود و می‌توان با دائمی کردن این زمینه از ظرفیت‌های متنوع شهرستان بروجرد درآمدی همیشگی تولید کرد.

وی به لزوم تبدیل بروجرد از معبر به مقصد گردشگری تأکید و تصریح کرد: شهرستان بروجرد با توجه به ظرفیت‌های فراوان تاریخی، فرهنگی، مذهبی و طبیعی خود قابلیت تبدیل شدن به مقصد گردشگری را دارد و هنر متولیان فرهنگی ماندگاری این شهرستان برای مسافران در تمامی ایام سال است.

کورانی فر زمان ماندگاری مسافران در شهر را مهم ارزیابی و بر لزوم افزایش این مدت زمان با انجام اقدامات فرهنگی متنوع که می‌تواند مسافران را جذب کند تأکید و خاطرنشان کرد: اگر تمامی ظرفیت‌های استان لرستان در شهرستان بروجرد جمع شود اما معرفی و اطلاع‌رسانی درستی در این زمینه انجام نشود این ظرفیت‌ها کاربردی نخواهد داشت.

به گفته وی نحوه برخورد صحیح  با مسافران و در اختیار قرار دادن اطلاعات کامل، ایجاد احساس امنیت و حضور دائمی نیروهای انتظامی، خدماتی وامداد رسان در ورودی و خروجی‌های شهر، تسهیل در تردد به اماکن گردشگری طبیعی همچون ونایی، برپایی مراکز اقامتی اولیه در ورودی شهر با تمامی امکانات موردنیاز توسط متولیان امر، تنوع، تفاوت و ماندگاری در تبلیغات شهری در راستای جذب گردشگران، هدایت مسافران برای بازدید از درون شهر و معرفی ظرفیت‌های گردشگری فراوان شهرستان بروجرد به مسافران ورودی این شهر بخشی از خدماتی است که دستگاه‌های متولی نسبت به انجام آن باید همت گمارند.

فرماندار بروجرد از مسئولان عضو ستاد تسهیل سفر و خدمات نوروزی این شهرستان خواست تا جلسه آینده نسبت به ارائه پیشنهادات چکش‌کاری شده با نظر کارشناسان امر و مشخص نمودن وظایف و محل تأمین منابع اجرای طرح‌های پیشنهادی اقدام کرده و احکام روسای کمیته‌های ده‌گانه این ستاد را تا هفته آینده ابلاغ و ارسال کنند.